Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 948
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: O spowalniaczach na ul. Sosnowej w Strzegomiu

Poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 11:55
Aktualizacja: 11:57
Autor: red.
Strzegom: O spowalniaczach na ul. Sosnowej w Strzegomiu
Fot. UM Strzegom
W środę, 13 sierpnia odbyło się spotkanie wnioskodawców zamontowania spowalniaczy na ul. Sosnowej: radnych Jadwigi Wróblewskiej i Tomasza Marczaka oraz przedstawicieli Urzędu Miejskiego: zastępcy burmistrza Wiesława Witkowskiego, naczelnika Eweliny Kowalskiej i Zenona Sozańskiego z reprezentantami Starostwa Powiatowego w Świdnicy: naczelnikiem Piotrem Bizoniem i przedstawicielami Policji Powiatowej w Świdnicy: komisarzem Przemysławem Siwcem i mł. insp. Rafałem Klimczakiem.

Ulica Sosnowa jest już prawie gotowa, musimy więc również zadbać o zwiększenie na niej poczucia bezpieczeństwa, ponieważ nowy asfalt zachęca nierozważnych kierowców do szarżowania – dodaje radny Tomasz Marczak

To co wyprawiał na naszej ulicy kierowca czarnego BMW to szczyt głupoty, a takich przypadków nie brakuje, zwłaszcza wieczorem – dodaje mieszkanka ul. Sosnowej.

W wyniku ustaleń okazało się, że montaż spowalniaczy na tej ulicy nie jest możliwy, ponieważ odległości między skrzyżowaniami są zbyt małe. Zgodnie z restrykcyjnymi przepisami minimalna odległość od spowalniacza do skrzyżowania musi wynosić 40 metrów. Niestety, takiego wskaźnika tutaj nie osiągniemy – stwierdził naczelnik Piotr Bizoń.

Nie oznacza to jednak, że w kwestii bezpieczeństwa na ul. Sosnowej nie uda się znaleźć rozwiązania. W wyniku ustaleń okazało się, że rozwiązaniem tej sytuacji może być zmiana organizacji ruchu ze strefy zamieszkania na obszar zabudowany (ograniczenie prędkości do 30 km/h), a tym samym możliwość zamontowania dwóch podwyższonych przejść dla pieszych na ul. Sosnowej. Takie rozwiązanie z całą pewnością wyeliminuje problem nadmiernych prędkości na tej ulicy i zwiększy poczucie bezpieczeństwa mieszkańców osiedla. Stosowny wniosek do burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty został w dniu 14.08.14r. złożony przez radnych Jadwigę Wróblewską i Tomasza Marczaka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group