Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 1212
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: O twórczości Lema

Niedziela, 12 września 2021, 15:49
Autor: red
Żarów: O twórczości Lema
Fot. UM Żarów
Widowisko multimedialne, na które w minioną sobotę, 4 września zaprosiło mieszkańców Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie w ciekawy i oryginalny sposób opowiadało o życiu oraz twórczości Stanisława Lema.

Rok 2021 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Stanisława Lema – jednego z najwybitniejszych polskich i europejskich pisarzy, eseistów i filozofów XX wieku.

Spektakl LEM 3836, który odbywał się w Żarowie, miał na celu przedstawienie twórczości pisarza, w setną rocznicę Jego urodzin. Całe widowisko, który odbyło się w Żarowie, było przeplatane muzyką i animacjami komputerowymi stworzonymi specjalnie na potrzeby spektaklu. Autorzy projektu zadbali o odpowiednie światło, muzykę i obraz, przedstawili także uczestnikom spotkania, fantastyczne wątki, które obecne były tak bardzo w twórczości Lema.

– Chcieliśmy przedstawić to wydarzenie głównie w oprawie audio-wizualnej, by było ciekawe nie tylko dla znawców twórczości Lema, ale także dla osób, które zetkną się z tym pisarzem po raz pierwszy – mówił Dariusz Miziarski, autor projektu.

Wszechświat, rozwój nauki i techniki, a także ludzka natura to tematy, które w swoich dziełach poruszał Stanisław Lem. W swoim autorskim projekcie autorzy przedstawili wątki, które obecne były w książkach pisarza, ale także jego życie i fakty z biografii.

Młodym autorom projektu świetnego występu pogratulował zastępca burmistrza Przemysław Sikora, który również obecny był na widowisku multimedialnym.

- Gratuluję świetnego występu artystycznego. W ciekawy i oryginalny sposób pokazana została twórczość Stanisława Lema, jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy – mówił zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Organizatorem spotkania było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group