Poniedziałek, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 650
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Obalamy mit teściowej

Sobota, 5 marca 2011, 7:55
Aktualizacja: 7:56
Autor: GrA
Świdnica: Obalamy mit teściowej
Czesław
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Jaka jest teściowa na 102? 100 kilometrów od domu i dwa metry pod ziemią. Tego typu kawałów o złych teściowych jest mnóstwo. Postanowiliśmy sprawdzić, czy stereotypowe relacje między teściową a zięciem lub synową to prawda czy mit.

Teściowe w powszechnej opinii to kobiety złe, wredne i próbujące zatruć życie swoich zięciów lub synowych. W większości przypadków to jedna mocno przesadzone stereotypy. Przynajmniej tak twierdzą świdniczanie.

– Teściowe to są bardzo miłe kobiety. Trzeba pamiętać, że to one wychowały nam mężów lub żony – mówi świdniczanka Ola. Od kilku lat Aleksandra sama jest teściową. – Staram się być taką teściową, która nie blokuje indywidualności mojego zięcia. Chcę być dla nich partnerem, wspierać ich życie. A nie ingerować w nie.

Edward, choć bardzo krótko znał swoją teściową, mile ją wspomina. – To była bardzo dobra kobieta – mówi Edward.. – Moim zdaniem mit teściowej jest mocno przesadzony. Może niektóre z tych kobiet po prostu nie potrafią.

Podobnie uważa Czesław. Choć dawno rozstał się już ze swoją żoną, teściową, do dziś dobrze wspomina. – To jest bardzo dobra kobieta – zapewnia Czesław. – Jest babcią dla moich synów przecież. Trzeba ją szanować.

Dziś obchodzimy Dzień Teściowych. Święto ustanowiono ponad 20 lat temu. I nie ważne jakie łączą nas relacje z naszymi teściowymi w tym dniu warto je odwiedzić lub złożyć życzenia.

– Wybieram się do mojej teściowej. Nie znam jej jeszcze bardzo dobrze, ale jest fajną kobietą – mówi Agnieszka. A my wszystkim teściowym życzymy uśmiechu i więcej dystansu do zięciów i synowych!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group