Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 1332
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Obchody dnia pracownika socjalnego

Czwartek, 24 listopada 2011, 8:27
Aktualizacja: 8:31
Autor: red
Żarów: Obchody dnia pracownika socjalnego
Fot. użyczone
Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony 21 listopada jest wielkim świętem wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych.

Jest także formą wyróżnienia pracowników socjalnych, dostrzeżenia ich roli i znaczenia ich służby dla społeczeństwa oraz pewnym sposobem promowania tego zawodu. Z tej okazji, dnia 21 listopada 2011 roku w kawiarni Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Pracownika Socjalnego. Udział w uroczystości wzięli honorowi goście w tym dniu – pracownicy Żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, włodarze gminy Żarów w osobach Burmistrza Miasta Żarów Leszka Michalaka, Zastępcy Grzegorza Osieckiego i Sekretarz gminy Sylwii Pawlik, dyrektorzy placówek oświatowych z naszej gminy, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej, delegaci Komisariatu Policji w Żarowie na czele z panią Komendant Izabelą Baszturą, kuratorzy, sołtysi, przedstawiciele Spółdzielni Socjalnej „Raz Dwa Trzy”, nasi nieodzowni seniorzy Danuta Kwiatkowska oraz Stanisław Wójciuk oraz reprezentanci instytucji i organizacji działających na polu pomocy społecznej.

Inaguracyjną część uroczystości, którą prowadziły panie Anita Denes-Ziemkiewicz oraz Marta Plizga stanowiły wystąpienia zaproszonych gości, którzy skierowali wiele ciepłych słów pod adresem pracowników, na co dzień pomagającycm ludziom potrzebującym wsparcia i pomocy oraz prezentacja multimedialna pokazująca inicjatywy podejmowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie. Jako pierwszy głos zabrał Burmistrz Leszek Michalak, wyjaśniając, że pracownik socjalny jest zawodem wyjątkowym i może być wykonywany tylko przez ludzi o wielkim, wrażliwym sercu.Mówiąc o skuteczności pracowników socjalnych Burmistrz – w swoim wystapieniu – nawiązywał do niesionej pomocy, która nie wyręcza potrzebujących w życiowych obowiązkach, nie rozwiązuje problemów za kogoś, ale motywuje do własnej aktywności i wskazuje drogi właściwego pokonywania problemów.
Dla tych wszystkich, którzy w codziennej, trudnej i odpowiedzialnej pracy skupiają swoją uwagę na niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi ten dzień był wyjątkowy. Był czas na podsumowanie, refleksję, ale również na podziękowania za szczególne osiągnięcia, zaangażowanie, empatię oraz profesjonalizm. Podziękowania więc otrzymali: Izabela Basztura – Komendant Komisariatu Policji w Żarowie, Łukasz Miłkowski i Waldemar Skoczyński – funkcjonariusze Policji, Marek Świderski – kurator zawodowy, Zbigniew Ogryzek – kurator społeczny, dyrektorzy instytucji – Krystyna Wardach, Urszula Rurarz, Artur Adamek, Stanisława Biernacka, Elżbieta Wierzyk, Krystyna Waliszak, Roman Konieczny, Helena Słowik, pedagog szkolny Marcin Perzyński, Kamila Spisak – prezes Stowarzyszenia „Nasze Dzieci – Wspólna Szkoła”, Ryszard Dyduch, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej – Krystian Chęciek i Martyna Cichecka, przedstawiciele Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów – Danuta Kwiatkowska i Stanisław Wójciuk, Teresa Smereka, Lucyna Skorupska – prezes Spółdzielni Socjalnej „Raz Dwa Trzy”, sołtysi – Henryk Rycerz, Beata Łodej, Ryszard Pawlik, Krystyna Popek, państwo Maria i Jarosław Tomaszewscy ze składu opałowego w Łażanach, panie Maria Kulecka, Genowefa Błaszczyk, Halina Derek, wolontariuszki – Dominika Harmaty i Agnieszka Gawron oraz osoby, które nie uczestniczyły w uroczystości, a którym także należą się podziękowania: Andrzej Konieczny z firmy AGRO-TRANS, Anna Borek z Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Teresa Kuc, Krzysztof Darosz, Stanisław Januszkiewicz, Krzysztof Pindel, Paweł Pajor, Maurycy Henning, Stanisław Wąsowski oraz Ksiądz Dziekan Piotr Ważydrąg.
Zaproszeni goście mieli również okazję wysłuchać piosenek wykonanych przez muzyka zespołu STO % oraz autora programów profilaktycznych o tematyce uzależnień i przemocy Piotra Nagiela. Nie zabrakło także pysznego słodkiego poczęstunku.

Zokazji Dnia Pracownika Socjalnego również, 18 listopada 2011 roku Burmistrz Leszek Michalak wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Tadeuszem Pudlikiem uczestniczyli w powiatowych obchodach tego święta. Powiat Świdnicki we współpracy z miastem Świdnica, Jaworzyną Śląską, Strzegomiem, Żarowem i gminami Świdnica i Dobromierz zorganizowały współną uroczystość dla wszystkich pracowników socjalnych z terenu całego powiatu. Nasi reprezentanci uczestniczyli także w uroczystej mszy świętej w Świdnickiej Katedrze, która celebrowana była przez biskupa świdnickiego Ignacego Deca. A wszystko po to, aby w tym wyjątkowym dniu podziękować za trudną pracę, którą wykonują pracownicy instytucji pomocy społecznej.

Nasza redakcja wszystkim pracownikom socjalnym z terenu gminy Żarów jak również gmin świdnickich i miasta składa serdeczne podziękowania za dostrzeganie potrzeb społecznych, potrzebę wspólnego działania, cierpliwość i troskę, a także zaangażowanie oraz konsekwentne i niezłomne działania na rzecz osób potrzebujących, życząc jednocześnie dalszych sukcesów zawodowych, wytrwałości i satysfakcji z pracy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group