Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Obradowali strzegomscy radni

Poniedziałek, 2 października 2017, 13:45
Autor: red
Strzegom: Obradowali strzegomscy radni
Fot. UM Strzegom
Strzegomscy radni spotkali się na kolejnej sesji Rady Miejskiej, by przegłosować uchwały ważne dla mieszkańców naszej gminy.

Obrady rozpoczęły się od bardzo miłego akcentu związanego z wręczeniem nagrody dla 8-letniego Marcina Przytockiego z Goczałkowa, który niedawno został zwycięzcą jednego z odcinków programu telewizyjnego "The Brain. Genialny umysł" emitowanego na antenie Polsatu. Ten ogromny sukces małego mieszkańca nie przeszedł oczywiście bez echa wśród włodarzy gminy Strzegom, którzy nie tylko postanowili zaprosić Marcina wraz z jego rodzicami na sesję, ale również wręczyć genialnemu uczniowi nowoczesnego laptopa, dzięki któremu będzie mógł rozwijać swoje geograficzne, i nie tylko, pasje. Rodzicom Marcina pogratulowano wychowania tak wspaniałego i mądrego syna.

Po tym sympatycznym wydarzeniu przystąpiono do głosowania nad uchwałami. Radni udzielili pomocy finansowej Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu samochodu nieoznakowanego segmentu typu C dla Komisariatu Policji w Strzegomiu, w wysokości 32,5 tys. zł. Decyzją radnych pojawiła się nowa ulica w Strzegomiu - ul. Stawowa (w pobliżu ul. Rybnej). Utworzenie tej ulicy podyktowane było wyznaczeniem w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego w Strzegomiu nowych terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną oraz nowego układu komunikacyjnego związanego z obsługą wspomnianej zabudowy. Podjęto także uchwałę dot. przystąpienia do prac nad strategią rozwoju społeczno-gospodarczego południowej części Dolnego Śląska "SUDETY 2030". Przyjęcie strategii dla Przedgórza Sudeckiego i Sudetów na lata 2020-2030 oraz włączenie jej do strategii całego województwa dolnośląskiego, pozwoli gminom z tego terenu ubiegać się o znaczące środki finansowe z budżetu państwa i Unii Europejskiej. Wspólny program modernizacyjny dla Sudetów i Przedgórza to jedyna szansa na wyrównanie dysproporcji w rozwoju społeczno-gospodarczym tego obszaru Dolnego Śląska i odwrócenia bardzo niekorzystnych zjawisk. Ponadto radni przegłosowali zmiany w budżecie gminy Strzegom na 2017 r. i zmiany wieloletniej prognozy finansowej na lata 2017-2026, uchwalili Program Ochrony Środowiska dla gminy Strzegom na lata 2017-2020 z perspektywą do roku 2024 i dokonali zmian w statucie sołectwa Olszany.

Na zakończenie burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta podziękował wszystkim radnym za pomoc i udzielenie wszelkiego wsparcia w działaniach, które uratowały nocną, świąteczną i wyjazdową opiekę lekarską i pielęgniarską w Strzegomiu. Słowa podziękowania burmistrz skierował również do starosty świdnickiego - Piotra Fedorowicza, ks. prałata Marka Babuśki, dyrektora szpitala Latawiec w Świdnicy - Grzegorza Kloca i parlamentarzystów. Batalia o uratowanie opieki medycznej w Strzegomiu trwała od sierpnia br. i - na szczęście - zakończyła się dla naszego miasta pomyślnie. Od 1 października pomoc nocna, świąteczna i wyjazdowa będzie działać jak do tej pory (szerzej o tej sprawie piszemy w najnowszym wydaniu "Gminnych Wiadomości Strzegom").

Ze szczegółową treścią w/w uchwał i sprawozdań można zapoznać się za pośrednictwem programu eSESJA znajdującym się na BIP-ie Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group