Piątek, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 217
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Obywatel Armenii oskarżony za czynną napaść na policjanta

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 15 września 2013, 10:55
Aktualizacja: 10:57
Autor: red.
Fot. archiwum
Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował akt oskarżenia przeciwko 26–letniemu obywatelowi Republiki Armenii Azatowi S. – mieszkającemu na terenie Wałbrzycha. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zarzucił oskarżonemu, że w dniu 13.05.2013r. dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza Policji, w ten sposób, że nie chcąc być zatrzymanym do kontroli drogowej, usiłował on najechać na stojącego na jezdni funkcjonariusza, przewidując i godząc się na spowodowanie u niego w ten sposób ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

W toku śledztwa ustalono, że 13.05.2013r. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu pełniący służbę w patrolu zmotoryzowanym na terenie dzielnicy Nowe Miasto, podjęli pościg za kierującym samochodem marki opel, który nie zatrzymał się na ich polecenie do kontroli drogowej.

Na miejsce zdarzenia oficer dyżurny KMP w Wałbrzychu skierował inne patrole policji. Jeden z policjantów ustawił radiowozów ukośnie do osi jezdni, a sam stanął przy radiowozie i nakazywał zbliżającemu się kierowcy opla zatrzymanie, wykonując w tym celu jednoznaczne ruchy ręką. Kierujący oplem kontynuował jazdę wprost na stojącego policjanta. W ostatniej chwili funkcjonariusz odskoczył w bok za radiowóz, a uciekający ominął blokujący ulicę samochód najeżdżając na pobocze.

Chwilę później kierujący oplem został zatrzymany przez policjantów. Okazał się nim 26-letni obywatel Republiki Armenii, mieszkający w Wałbrzychu. Mężczyzna kierował samochodem mimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych z uwagi na popełnione wcześniej wykroczenia drogowe. Oskarżonemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa zostanie rozpoznana przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

(Prokuratura Okręgowa w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Anonim008 17-09-2013 14:25
Taki chojrak z Armeńczyka? Wysłać go do kopania rowów, gdzie na pewno się przyda...
~ 5-10-2013 9:50
Tak i tak jest skonczony.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group