Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Obywatelski pomysł do realizacji

Sobota, 30 czerwca 2018, 13:21
Aktualizacja: 14:22
Autor: red
Dwieście osób – mieszkańców Osiedla Zarzecze oraz rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola Miejskiego nr 3 podpisało się pod petycją w sprawie budowy parkingu przy ul. Okrężnej od nr 13 do 31, która wpłynęła do Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony przez prezydent Świdnicy, Beatę Moskal–Słaniewską.

Przypomnijmy, że apel mieszkańców był już wcześniej sformułowany, w postaci wniosku do poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego. Przegrał on jednak z projektem wykonania siłowni zewnętrznej przedstawionym przez Szkołę Podstawową nr 6.

Parking służyć będzie zarówno mieszkańcom, jak i rodzicom przywożącym i odbierającym dzieci z przedszkola.
- Zdajemy sobie sprawę, że miejsc postojowych w Świdnicy zdecydowanie brakuje, dlatego od kilku lat część budżetu przeznaczamy na inwestycje związane ze zwiększeniem ich liczby. Oczywiście nie jesteśmy w stanie rozwiązać problemu w krótkim czasie, niemniej jednak wychodzimy z założenia, że w pierwszej kolejności należy zmniejszać „trudności postojowe” w rejonie placówek oświatowych i służby zdrowia – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska

W tym roku zlecone zostanie sporządzenie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla zadania. Natomiast realizacja inwestycji nastąpi w roku 2019 w ramach zadań inwestycyjnych, przewidzianych w budżecie miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group