Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 529
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Morawa: Ocalić historię

Czwartek, 18 czerwca 2020, 7:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: red
22.06.2020 w Fundacji św. Jadwigi w Morawie odbędzie się konferencja inaugurująca projekt „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia”.

Tematem przewodnim konferencji jest SZCZĘŚCIE. Szczęście nieodzownie łączy się z poczuciem bezpieczeństwa, przynależności, spełnienia, z nadaniem pozytywnych znaczeń naszemu życiu a także ze wspomnieniami. Pierwsza część konferencji przewidziana jest jako część szkoleniowa zakończona dyskusją panelową z udziałem zaproszonych gości.

Uczestnictwo potwierdzili pan Roman Szełemej prezydent Wałbrzycha, pan Szymon Chojnowski wiceprezydent Świdnicy oraz pan Zbigniew Suchyta burmistrz Strzegomia.

Fundacja św. Jadwigi w Morawie już po raz drugi realizuje projekt skierowany do Seniorów pt.„Moja i twoja historia-ocalić od zapomnienia”, dofinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywizacji Osób Starszych.

Celem projektu jest aktywizacja społeczna 80 osób starszych i integracja środowiska senioralnego na terenie powiatu wałbrzyskiego i świdnickiego.

Tworzymy warunki do rozwoju wolontariatu senioralnego, umożliwiamy rozwijanie kompetencji społecznych, budowanie poczucia własnej wartości oraz rozwijanie pasji. Nasze zajęcia są propozycją aktywnego spędzania czasu, zachowywania wspomnień i budowania międzypokoleniowych relacji. W ramach projektu zaplanowane są warsztaty rozwojowe, hortiterapeutyczne, ekologiczne, astronomiczne, warsztaty artystyczne, fotograficzne i przewodnickie. Pałac w Morawie stanie się też miejscem spotkań ze znanymi osobami ze świata kultury.

W tym roku oficjalnym partnerem naszego projektu jest Gmina Wałbrzych i prowadzony przez nią Dzienny Dom Pobytu Seniora „Senior+” .

Autorką i koordynatorką projektu jest Alicja Przepiórska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group