Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1061
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Jaworzyna Śląska: Och te utrudnienia

Niedziela, 12 lutego 2023, 9:19
Aktualizacja: 18:20
Autor: red
Gmina Jaworzyna Śląska: Och te utrudnienia
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego, zarządca drogi Nowy Jaworów – Żarów, od stycznia realizuje prace związane z przebudową ulic Wolności i 1 Maja w Jaworzynie Śląskiej. W ramach inwestycji zostanie m.in. usprawnione odprowadzanie deszczówki pod wiaduktem na ulicy Wolności, co zapobiegnie zalewaniu tego odcinka po intensywnych deszczach. Niestety, wiąże się to z utrudnieniami dla kierowców. Od poniedziałku, 27 lutego zamknięty zostanie przejazd pod wiaduktem.

Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego realizuje zadanie „Przebudowa ulicy Wolności w Jaworzynie Śląskiej w ciągu drogi powiatowej nr 2880D wraz z przebudową nawierzchni jezdni i przebudową kanalizacji deszczowej drogi powiatowej nr 2880D w miejscowości Jaworzyna Śląska”. Wykonawcą jest firma HYPMAR Hypta Mariusz, który zgromadził już na placu budowy wszystkie niezbędne materiały i w poniedziałek, 27 lutego rozpocznie prace pod wiaduktem. Oznacza to zamknięcie przejazdu w tym miejscu na okres 6-8 tygodni.

– To będzie najtrudniejsza część zadania realizowanego w Jaworzynie Śląskiej, która powoduje konieczność wprowadzenia objazdów dla części mieszkańców. Jeżeli jednak chcemy poprawić nawierzchnię, a przede wszystkim usprawnić sposób odprowadzania wody, aby nie dochodziło do sytuacji, jakie miały miejsce podczas zwiększonych opadów, to należy tę trudną operacje przeprowadzić. Nie ma innego wyjścia jak tylko zamknięcie wiaduktu i trzeba się z tym mierzyć. Planujemy, że prace nie powinny potrwać dłużej niż 6-8 tygodni. Musimy brać jednak pod uwagę, że są miejsca, w których możemy napotkać rzeczy niezinwentaryzowane i wtedy ten termin może ulec wydłużeniu. Niemniej będziemy starali się wykonać prace jak najszybciej, aby mieszkańcy jak najkrócej musieli korzystać z wytyczonych objazdów – informuje Marek Olesiński, dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.

W czasie prac ruch pieszych w tym miejscu będzie odbywać się normalnie. Natomiast kierowcy będą musieli korzystać z wytyczonych objazdów przez Bolesławice, Nowice, Piotrowice Świdnickie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group