Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 957
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Odbudowują altanę

Piątek, 26 listopada 2021, 17:01
Autor: red
Świdnica: Odbudowują altanę
Fot. UM Świdnica
Trwają prace przy odbudowie altany w Parku Młodzieżowym w Świdnicy.

Wielu świdniczan od lat oczekiwało na odbudowę altany w Parku Młodzieżowym. W październiku rozpoczęły się prace związane z realizacją tej inwestycji.

Odbudowany zostanie taras widokowy wraz z altaną i fontanną kaskadową znajdującą się w korpusie tarasu. Przebudowana będzie fontanna wolnostojąca. Przewidziano również montaż oświetlenia iluminacji obiektu, budowę balustrad oraz odbudowę schodów prowadzących do altany. Dopełnieniem będą nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin. Autorem projektu jest Autorskie Biuro Projektów “a” s.c., które uzyskało wszelkie niezbędne zgody od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Prace rozpoczęły się od rozbiórki korpusu pozostałości po altanie oraz dna fontanny. Trwa selekcja kamieni, które mogą zostać wykorzystane do ponownego ich wbudowania. Są one numerowane i oczyszczane. W trakcie wykonywania są również roboty ziemne. Wykopy w dnie i wokół fontanny pozwolą na ułożenie instalacji elektrycznej i wodnej, które będą ją zasilać.

Wykonawcą zadania jest firma wyłoniona w drodze przetargu - Zakład Ogólnobudowlany REMECO Spółka Jawna. Koszt prac to ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych. Zgodnie z umową powinny one zakończyć się 30 października przyszłego roku.

Przypomnijmy, że inwestycja dofinansowana została z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - Świdnica otrzymała na ten cel 2,3 miliona złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group