Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 632
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Odkryj Świdnicę z darmową publikacją „Domowe krajobrazy i ich opowieści”

Niedziela, 28 stycznia 2018, 13:46
Autor: red
Świdnica: Odkryj Świdnicę z darmową publikacją „Domowe krajobrazy i ich opowieści”
Fot. UM Świdnica
W ramach projektu „Domowe krajobrazy i ich opowieści”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis, miasto Świdnica wydało publikację – książeczki dwujęzyczne – polsko–czeskie, które stanowią swego rodzaju mini przewodniki po miejscach odwiedzonych podczas wycieczek organizowanych w ramach projektu.

Siedem publikacji przedstawia siedem tematów wycieczek. W książeczkach jest trochę historii, świdnickich legend, ale również zagadki, quizy, rebusy i krzyżówki związane z naszym miastem. Ilustracje, to w większości prace plastyczne dzieci, wykonane podczas warsztatów organizowanych w trakcie każdej wyprawy.

- Jest to propozycja dla dzieci, która mamy nadzieję, że zachęci do wspólnych spacerów z rodzicami czy tez dziadkami. Przemierzając proponowane trasy przy okazji najmłodsi mogą także rozwiązywać zadania zamieszczone w książeczkach – zachęca zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

Publikacja jest dostępna nieodpłatnie w Informacji Turystycznej, Młodzieżowym Domu Kultury oraz w Urzędzie Miejskim w Świdnicy w Wydziale Promocji.

Zachęcamy również do odwiedzenia wystawy prac plastycznych, które powstały podczas warsztatów odbywających się w trakcie wycieczek po Świdnicy. Do końca stycznia dzieła dzieci można oglądać w Wieży Ratuszowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group