Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 612
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Odkryją tajemnice

Sobota, 7 października 2023, 11:06
Autor: red
Żarów: Odkryją tajemnice
Fot. UM Żarów
Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie znalazło się wśród dziesięciu instytucji kultury w Polsce, które otrzymały dofinansowanie w programie Dom Kultury+ „Partnerstwo Lokalne". Dzięki wsparciu na terenie Gminy Żarów powstanie szlak historyczno–krajoznawczy.

W ramach zadania został powołany zespół zadaniowy i utworzone zostało partnerstwo lokalne. Zespół wziął udział także w cyklu szkoleń. Celem projektu, który wspólnie z partnerami realizuje Gminne Centrum Kultury i Sportu, „Szlak historyczno - krajoznawczy - Gmina Żarów jakiej nie znamy” jest promocja lokalnego, kulturowego i historycznego dziedzictwa Gminy Żarów. Na trasie ścieżki znajdą się unikatowe, ciekawe pod względem historycznym, kulturowym i przyrodniczym miejsca w Gminie Żarów. Do opisu zostaną wybrane lokalizacje, które skrywają niejedną tajemnicę, a przygotowane opisy pozwolą na zachowanie ich historii od zapomnienia i edukację młodego pokolenia. Projekt ma potencjał działania długofalowego. Przede wszystkim spełni rolę edukacyjną i pokaże mieszkańcom, jak można w ciekawy sposób dbać o naszą małą ojczyznę i organizować wydarzenia o charakterze historycznym w przystępny, interesujący sposób.

Już 28 października Gminne Centrum Kultury i Sportu zaprosi miłośników historii na wspólne odkrywanie tajemnic Gminy Żarów. Więcej informacji niebawem na stronie internetowej GCKiS.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group