Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 644
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

kraj: Odliczamy: do drugiej tury 1 dzień (cii..., trwa cisza!)

Sobota, 3 lipca 2010, 8:55
Aktualizacja: 8:58
Autor: red.
kraj: Odliczamy: do drugiej tury 1 dzień (cii..., trwa cisza!)
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Podczas zgromadzeń, akcji charytatywnych, imprez kulturalnych, sportowych i spotkań religijnych, a nawet w trakcie wydarzeń o charakterze państwowym nie można agitować. – W dniu głosowania oraz na 24 godziny przed tym dniem zabroniona jest jakakolwiek agitacja wyborcza, zarówno na rzecz jednego z kandydatów jak i przeciwko drugiemu kandydatowi – podkreśla przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, Stefan J. Jaworski.

A co, jeśli kandydat będzie uczestniczył w takiej imprezie?

- Przedstawianie przez środki masowego przekazu tych wydarzeń, nawet z udziałem w nich osób kandydujących na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej, nie może być uznawane za naruszające „ciszę wyborczą", jeżeli przekaz ograniczy się do bezpośredniej relacji z wydarzenia, bez komentarza co do kandydata i jego obecności – wyjaśnia przewodniczący PKW. - Jednocześnie, w związku ze zgłaszanymi wątpliwościami dotyczącymi planowanej na dzień 4 lipca br., przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiórki publicznej w ramach akcji STOP POWODZIOM, Państwowa Komisja Wyborcza stanowczo stwierdza, że nie jest organem uprawnionym do wydania zezwolenia na tę zbiórkę, ale też nie może takiej zbiórki zabronić. O konieczności przestrzegania w czasie tej zbiórki przepisów o zakazie prowadzenia agitacji wyborczej Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała organizatora, tj. Prezesa Fundacji w stosownym wystąpieniu.

Głosowanie już jutro, w godz. 6.00-20.00. Na naszym portalu będziemy na bieżąco informować o frekwencji oraz wynikach głosowania w powiecie świdnickim.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group