Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 1083
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Odnaleźli seniora

Piątek, 2 lipca 2021, 7:04
Aktualizacja: 9:04
Autor: red
Gmina Świdnica: Odnaleźli seniora
Fot. KPP Świdnica
Kilkudziesięciu policjantów, strażaków zawodowych i druhów ochotników, Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo–Ratownicza, ratownicy z Grupy Sudeckiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego szukało 62–letniego mieszkańca gminy Świdnica.

policjanci ze świdnickiej komendy zostali poinformowani o zaginięciu 62-letniego mężczyzny, który wyszedł z miejsca zamieszkania i nie powrócił, dlatego rodzina poprosiła o pomoc policjantów.

Natychmiast po przyjęciu informacji o zaginięciu rozpoczęto poszukiwania. W akcji brało udział kilkudziesięciu policjantów z Wydziału Kryminalnego, Prewencji oraz Posterunku Policji w Słotwinie, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, Komendy Miejskiej PSP w Wałbrzychu, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 we Wrocławiu, OSP Bystrzyca Górna, OSP Lutomia, OSP Grodziszcze, a także ratownicy z Grupy Sudeckiej GOPR oraz Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Wałbrzych, poszukiwania wspierane były także przez psy topiące funkcjonariuszy policji oraz ratowników GOPR.

Mundurowi sprawdzali każde miejsca, w których mógł przebywać 62-latek, ponadto przez policjantów, funkcjonariuszy PSP oraz OSP, a także ratowników sprawdzane były okoliczne lasy i tereny zielone w poszukiwania zaangażowali się także mieszkańcy gminy Świdnica i to wszystko przyczyniło się do tego, ze około godziny 21.30 mężczyzna został odnaleziony, została mu udzielona pomoc. 62-latek został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group