Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1048
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Odprawa roczna Policji w Marcinowicach

Niedziela, 20 stycznia 2019, 7:35
Autor: red
Marcinowice: Odprawa roczna Policji w Marcinowicach
Fot. UG Marcinowice
Spotkanie odbyło się we wtorek 15 stycznia 2019 r. w sali narad Urzędu Gminy w Marcinowicach.

W odprawie uczestniczyli: wójt gminy Marcinowice Stanisław Leń, kierownik Posterunku Policji w Marcinowicach asp. sztab. Remigiusz Strzelczyk wraz z pracownikami oraz zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy nadkom. Adam Plich wraz z pracownikami.

Kierownik Posterunku Policji w Marcinowicach Remigiusz Strzelczyk przedstawił w formie prezentacji informacje statystyczne dotyczące działań i zdarzeń, które miały miejsce w 2018 r.

Na terenie gminy Marcinowice w 2018 r. doszło m.in. do: 10 zdarzeń w 7 kategorii przestępstw, to o 4 zdarzenia więcej niż w roku 2017. Odnotowano brak rozbojów i bójek, natomiast wystąpiły 2 uszkodzenia ciała i 2 uszkodzenia mienia. Kradzieży z włamaniem było 4, to o 2 więcej niż w roku 2017. Policjanci złapali na gorącym uczynku 49 przestępców, to o 9 więcej niż w roku 2017. Zatrzymano 3 sprawców w dwóch przestępstwach narkotykowych. Doszło do 13 wypadków, w których zginęły 2 osoby a 16 zostało rannych, odnotowano również 65 kolizji. W 2018 r. policja marcinowicka wykonała w sumie 669 interwencji.

Policjanci z Marcinowic przeprowadzili w 2018 roku również różne akcje edukacyjne tj.:

„Zima bezdomni”,” Bezpieczna droga do Szkoły”, „Bezpieczne ferie”, „Stop piratom drogowym”, „Akcja znicz”, „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”, „Wzorowy senior”, „Świadomy junior”, „Policja przeciw przemocy w rodzinie”.

Co roku policja odbywa pogadanki w szkołach oraz bierze udział w międzyszkolnym rajdzie rowerowym w Strzelcach, tak było również w 2018 r.

W roku 2018 r. przy pomocy finansowej gminy wykonano remont toalety w budynku policji, który wyniósł 9 tys. zł.

Wójt gminy Marcinowice Stanisław Leń podziękował policjantom za ich służbę. Przekazał uwagi jakie otrzymuje od mieszkańców i poprosił także o zwiększenie czujności, biorąc pod uwagę niedawne zdarzenia, które miały miejsce w Szczepanowie oraz tragedii w Gdańsku. Wójt zapewnił, że jest gotowy na współpracę i stara się, aby każda wieś posiadała monitoring.

- Służba marcinowickiej policji jest nieodzowna i dziękuję za Waszą pracę. Mimo tego jest potrzeba, aby cała gmina objęta została monitoringiem. Ze swojej strony robię wszystko, aby ten monitoring był w poszczególnych miejscowościach i tego postaramy się, jako gmina w ciągu roku dopełnić. Jest to bardzo potrzebne dla zwiększenia bezpieczeństwa oraz po to, aby w razie potrzeby policja mogła skorzystać z nagrań, jeżeli coś się wydarzy. Mieszkańcy oczekują bezpieczeństwa i ja też proszę o zwiększenie czujności. – mówił wójt gminy Marcinowice Stanisław Leń.

Zastępca Komendanta Powiatowej Policji w Świdnicy Adam Plich również podziękował policjantom za służbę i ocenił ich pracę bardzo dobrze. Nakreślił problemy z jakimi jeszcze boryka się policja oraz co się poprawiło. Podziękował za współpracę z wójtem i poprosił o dalszą. Zapewnił także, że policja świdnicka w razie braków policjantów na terenie gminy Marcinowice jest w stanie zapewnić doraźną pomoc, co czyni obecnie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group