Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 1487
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Odwiedziny Profesora

Sobota, 11 maja 2024, 13:23
Autor: red
Świebodzice: Odwiedziny Profesora
Fot. UM Świebodzice
Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach odwiedził profesor Tomasz Piekot.

Podróż przez meandry współczesnej polszczyzny. Spotkanie świebodzickich licealistów z wybitnym absolwentem szkoły-profesorem Tomaszem Piekotem.

Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach miało przyjemność gościć wybitnego językoznawcę i absolwenta naszej szkoły, pana profesora Tomasza Piekota. Spotkanie, które odbyło się w ramach cyklu wykładów gościnnych i wizyt ciekawych ludzi, często absolwentów naszej szkoły, było wyjątkową okazją dla uczniów i nauczycieli do zgłębienia tajemnic współczesnej polszczyzny i przyjrzenia się jej tendencjom rozwojowym.

Profesor Piekot, znany z pasji badania języka oraz niezwykłej erudycji, przygotował dla naszej społeczności wykład poświęcony niuansom odmiany wyrazów, normom językowym, dynamice zmian we współczesnym języku. Temat ten, choć na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowany, został przez naszego prelegenta przedstawiony w sposób wyjątkowo przystępny i pełen humoru.Dowcipnie komentując przykłady i zjawiska językowe, potrafił zarazić wszystkich swoją pasją i skupić uwagę nawet tych, którzy dotąd nie byli specjalnie zainteresowani tą tematyką.

„Dzięki takim wykładom jak ten uczymy się nie tylko sztuki posługiwania się językiem, ale także sztuki rozumienia jego bogactwa, różnorodności i dynamiki. Zyskujemy też świadomość, że największy wpływ na kształt języka mają jego użytkownicy, a więc to my jesteśmy odpowiedzialni za jego kształt, a skoro tak jest, warto o niego dbać” – podsumowała pomysłodawczyni- Ewa Grochowska.

Spotkanie zakończyło się serdecznymi podziękowaniami za niezapomniane doświadczenie oraz życzeniami kolejnych owocnych spotkań.Już w kuluarach nasz Gość chętnie rozmawiał o swoich wspomnieniach z czasów szkolnych, z wychowawcą, p. Markiem Orłowskim, zwiedził szkołę, a także spotkał się ze swoimi nauczycielami, którzy wciąż nauczają w LO. Zadeklarował dalszą współpracę i podkreślił, że wizyta w jego ukochanej szkole była formą podróży sentymentalnej.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group