Środa, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 567
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Odwołają radnego za festyn?

Wiadomości: powiat Świdnica/Jaworzyna Śląska
Wtorek, 9 marca 2010, 9:35
Aktualizacja: 9:37
Autor: JoKa
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Czarne chmury zawisły nad kolejnym samorządowcem z powiatu świdnickiego. Kazimierz Chęcik z Jaworzyny Śląskiej może dzisiaj stracić mandat. Wojewoda Dolnośląski uznał, że prowadził działalność gospodarczą na mieniu gminy, a tego zabrania prawo. Poszło o festyn parafialny.

27 września radny dołączył do wielu innych wolontariuszy podczas pikniku w Witkowie. Sprzedawał piwo, a cały dochód przeznaczył na rzecz parafii. Pech w tym, że stoisko stanęło na terenie gminnym. Ustawa o samorządzie terytorialnym jest restrykcyjna i to już była owa działalność gospodarcza na mieniu gminy.

W obronie radnego stanąć chcą jego koledzy i ksiądz, jednak Kazimierz Chęcik jest w opozycji w radzie i uchwała o wygaśnięciu mandatu może zostać przegłosowana. Na taki obrót rzeczy nie zgodziła się Rada Miejska w Świdnicy, kiedy w podobnej sytuacji znaleźli się radni Teresa Świło i Adam Markiewicz. W ich przypadku wojewoda wydał zarządzenie zastępcze, wygaszające mandat. Jednak samorządowcy nie poddali się i walczą o utrzymanie miejsca w Radzie przed sądem. Wyników jeszcze nie ma.

Początek sesji w Jaworzynie Śląskiej o 16.00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group