Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ograniczenia na ul. Równej w związku z przebudową

Środa, 12 grudnia 2012, 0:27
Aktualizacja: 0:28
Autor: red.
Świdnica: Ograniczenia na ul. Równej w związku z przebudową
Fot. archiwum
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rusza przebudowa ul. Równej na odcinku od ul. Zygmuntowskiej do pl. Wolności.

Gruntowny remont jest konieczny ze względu na fakt, że chodnik przy ul. Równej jest jednocześnie stropem potoku Młynówka, a pod wypływem używania oraz w wyniku zdarzających się przejazdów samochodów ciężarowych wystąpiły zapadnięcia. W ramach prac wyremontowany zostanie cały kanał Młynówki w tym miejscu, zaplanowano także przebudowę chodnika oraz jezdni.

W ramach prac wymienione zostanie oświetlenie uliczne, instalacja odwodnienia ulicy i parkingu. Wybudowany zostanie nowy kolektor kanalizacji deszczowej i parkingu dla samochodów osobowych. Zdemontowana zostanie także nieużywana od ponad 10 lat konstrukcja zjeżdżalni basenowej, w tym miejscu powstanie parking. Zadanie obejmuje również urządzenie małej architektury (ławki, gazony kwiatowe), nasadzenie zieleni i wymianę istniejącej wiaty przystankowej.

W drodze przetargu w październiku wyłoniono wykonawcę – firmę ROKAM z Ząbkowic Śląskich. Prace rozpoczęły się niedawno i potrwają do końca maja 2013 roku. Na ten cel miasto przeznaczy ponad 1 mln zł z własnego budżetu.
W związku z prowadzeniem robót trzeba liczyć się z utrudnieniami. Od środy, 12 grudnia wystąpią utrudnienia w ruchu – zostanie zwężony odcinek ul. Zygmuntowskiej przy skrzyżowaniu z ul. Równą i Mieszka I. Ze względu na rozpoczynające się roboty instalacyjne związane z budową kolektora fragment ulicy Równej zostanie zamknięty – będzie dostępny jedynie dla mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group