Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Oj, będzie się działo w niedzielę!

Czwartek, 9 stycznia 2014, 11:18
Aktualizacja: 11:21
Autor: red.
Świebodzice: Oj, będzie się działo w niedzielę!
Fot. UM Świebodzice
22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w najbliższą niedzielę, 12 stycznia. Świebodzicki Sztab Orkiestry jak zwykle przygotował mnóstwo atrakcji – zapraszamy od godz. 13.00 na halę sportowo–widowiskową przy ul. Mieszka Starego 6.

W programie jest mnóstwo występów szkół i przedszkoli, zaprezentują się także grupy taneczne z Miejskiego Domu Kultury a gośćmi specjalnymi naszego Finału będzie świdnicki zespół Krąg oraz grupa Gram of Happiness, zespół tworzy grupa artystów grających muzykę reaggowo-rockowo. Datki do puszek będzie zbierać 120 wolontariuszy.

Około godz. 18.00 odbędzie się licytacja przedmiotów, przekazanych przez przyjaciół Orkiestry. Oj, będzie się działo.
- Mamy mnóstwo fantastycznych przedmiotów, gadżety Orkiestry, niesamowite, wiekowe radio, przekazujące tylko dobre wiadomości - które podarował na licytację Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, honorowy patron Finału - wylicza Zofia Marek, szefowa świebodzickiego Sztabu. - Narty biegowe i kaski rowerowe od pana Ryszarda Sosika, taty wspaniałego, nieżyjącego już kolarza Pawła Sosika; będzie można wylicytować piękne witraże autorstwa Barbary Morki, biżuterię, obrazy a także grillowanie z szefową Sztabu - termin do uzgodnienia. Dla lubiących ruch i sport jest godzina osobistego treningu z naszym mistrzem kulturystyki Mateuszem Brzuchaczem, z kolei MKS Victoria funduje trening z drużyną seniorów.

Orkiestra już drugi rok gra nie tylko dla najmłodszych, ale także dla seniorów. Dlatego kolejny razk w działania orkiestrowe mocno włączył się świebodzicki Szpital Mikulicz. Jednym z "gadżetów" do wylicytowania będzie ufundowany przez placówkę pakiet opieki dla seniora: diagnostyka plus zabiegi rehabilitacyjne. Porad w zakresie opieki zdrowotnej dla seniorów będzie w trakcie Finału udzielał ordynator oddziału geriatrycznego w placówce, doktor Robert Bywalec.
Nowością podczas tegorocznego Finału będzie zbiórka krwi. Zbiórka odbędzie się w siedzibie Sztabu (Gimnazjum nr 2) w godzinach 12.00 - 16.00, będzie prowadzona we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

W ubiegłym roku w Świebodzicach zebrano ponad 42 tys. zł.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze środków, które zostaną zebrane podczas 22.Finału WOŚP po rozmowach z prof. dr hab. med. Piotrem Kalicińskim - krajowym konsultantem ds. chirurgii dziecięcej, zamierza kupić m.in.:

- wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci,
- RTG przyłóżkowe,
- RTG z ramieniem C i monitorem,
- radiologiczne stacje diagnostyczne,
- aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler

W związku z coraz większym zainteresowaniem społeczeństwa i potrzebą otwierania kolejnych oddziałów geriatrycznych, a także deklaracji środowisk medycznych o ich tworzeniu, Fundacja zamierza również przeznaczyć część pieniędzy, które zostaną zebrane podczas 22. Finału WOŚP na doposażenie lub doposażenie nowo otwieranych oddziałów geriatrii.

W 2013 roku część sprzętu zakupionego w ramach 21. Finału trafiła m. in. do naszego Szpitala Mikulicz.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group