Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 886
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Okiem Młodych” – czekamy na filmy

Niedziela, 25 sierpnia 2013, 8:31
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 9:42
Autor: red.
Świdnica: „Okiem Młodych” – czekamy na filmy
Fot. użyczone
Młodzi dokumentaliści kolejny raz powalczą o „Złote Oko” – główną nagrodę Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy. Impreza odbędzie się w dniach 19 – 22 września, natomiast do 31. sierpnia trwa nabór filmów do konkursu na najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny autorstwa twórców do 30. roku życia. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 3000 zł, Złote Oko oraz nagroda specjalna dyrektora Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Adresatami festiwalu są młodzi twórcy filmowi – zarówno profesjonalnie zajmujący się filmem, studiujący w szkołach filmowych, jak i amatorzy. Ich wszystkich organizatorzy zapraszają, aby sprawdzili swoje siły w konkursie festiwalowym. Konkursowe obrazy nie mogą przekraczać 30 minut.

Zwycięzca zostanie wybrany przez profesjonalne Jury, w skład którego wejdą uznani przedstawiciele branży filmowej. We wcześniejszych edycjach w Jury zasiadali m.in.: nominowany do Oscara Bartosz Konopka, prowadzący Kurs Dokumentalny w Szkole Wajdy, Jacek Bławut i laureat Europejskiej Nagrody Filmowej, Paweł Łoziński. Wśród laureatów Grand Prix znaleźli się: Piotr Sułkowski za film „Rozmowa”, który wygrał również na prestiżowym festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie oraz Grzegorz Zariczny z dokumentem „Gwizdek”, laureat głównej nagrody Sundance.

Na VI Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury, Liga Kobiet Polskich, koło w Świdnicy oraz Wrocławska Fundacja Filmowa.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie festiwalu: www.okiemmlodych.pl oraz www.sok.com.pl
Termin nadsyłania filmów: 31 sierpnia (decyduje data wpływu).

Adres wysyłki: Świdnicki Ośrodek Kultury, Rynek 43, 58-100 Świdnica – z dopiskiem „Okiem Młodych”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group