Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 909
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Okiem Młodych” w Cinema 3D

Poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 12:21
Aktualizacja: 12:22
Autor: red.
Świdnica: „Okiem Młodych” w Cinema 3D
Fot. użyczone
VII edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” rozpoczyna się już 10 września, projekcją „Deep Love” Jana P. Matuszyńskiego. Zanim jednak Świdnica zamieni się w stolicę kina dokumentalnego, 4 września zapraszamy na przedsmak siódmej odsłony imprezy do świdnickiego kina Cinema 3D.

Podczas tego pokazu przyjrzymy się najnowszej dokumentalistyce z naszego kraju. W czwartkowy wieczór wyświetlimy cztery najciekawsze polskie dokumenty krótkometrażowe ostatnich kilku lat. Natomiast, zaczynając od siódmej edycji „Okiem Młodych”, obok kina polskiego, będziemy prezentować dokumentalne osiągnięcia naszych partnerów z Grupy Wyszehradzkiej - czyli Czechów, Węgrów i Słowaków, zarówno w osobnych sekcjach, jak i w Międzynarodowym Konkursie Szkół Filmowych.

„3 dni wolności” Łukasza Borowskiego otrzymały nagrodę podczas MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu (Konkurs Polskich Filmów Krótkometrażowych). Film przedstawia losy Piotra – więźnia, który po 15 latach odsiadywania wyroku wychodzi na przepustkę. W programie znalazł się też zdobywca Nagrody Publiczności podczas lizbońskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niezależnych "IndieLisboa" i zwycięzca poznańskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych „Short Waves” - „Nasza klątwa” Tomasza Śliwińskiego – poruszająca i osobista wypowiedź reżysera, który razem ze swoją żoną zmaga się z chorobą ich nowo narodzonego dziecka: bezdechem sennym - nazywanym „Klątwą Odyny”. „Życie stylem dowolnym” to nagrodzony na Krakowskim Festiwalu Filmowym obserwacyjny dokument Adama Palenty, w którym przyglądamy się niepełnosprawnym sportowcom, startującym w Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w pływaniu. „Sonda o mężczyznach” to komedia dokumentalna, autorstwa znanego świdniczanom Mateusza Głowackiego (Nagroda Publiczności podczas VI „Okiem Młodych” za „Sondę o kobietach”), w której bohaterki opowiadają o meandrach związków, oczekiwaniach wobec partnerów, a przede wszystkim – próbują ustalić, czego tak naprawdę pragną kobiety.

Partnerem pokazu jest Cinema 3D, a filmy wyświetlimy dzięki uprzejmości producentów: Studia Munka, Wajda Studio oraz autorów - Tomasza Śliwińskiego i Mateusza Głowackiego. Wstęp na pokaz w Cinema 3D jest bezpłatny.

Tegoroczna odsłona „Okiem Młodych” będzie miała miejsce w dniach 10-14 września. Na Festiwal zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury (www.sok.com.pl) i Wrocławska Fundacja Filmowa (www.wrocff.com.pl). Więcej szczegółów na temat imprezy: www.okiemmlodych.pl.

Program pokazu:
“3 dni wolności”, reż. Łukasz Borowski (28 min.)
“Nasza klątwa”, reż. Tomasz Śliwiński (27 min.),
“Życie stylem dowolnym”, reż. Adam Palenta (10 min.)
“Sonda o mężczyznach”, reż. Mateusz Głowacki (30 min.)

Co: „Okiem Polaków” - pokaz przedfestiwalowy „Okiem Młodych”
Gdzie: Cinema 3D, ul. Westerplatte 29
Kiedy: 4 września 2014, godz. 19:00
Wstęp bezpłatny

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group