Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 916
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Okradał groby

Wtorek, 4 marca 2014, 11:07
Aktualizacja: 11:09
Autor: red.
Świdnica: Okradał groby
Fot. KPP Świdnica
Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 29–letniemu mężczyźnie zatrzymanemu przez świdnickich policjantów. Zatrzymany na swoim koncie ma 19 kradzieży z nagrobków, zniszczenie mienia, kradzież linii telekomunikacyjnej. Straty jakie ponieśli właściciele wyniosły ponad 30 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 29-letniego mężczyznę mieszkańca gminy Jaworzyna Śląska, podejrzewanego o okradanie grobów na terenie Świdnicy. W trakcie czynności prowadzonych z zatrzymanym okazało się iż na swoim koncie ma 19 kradzieży z nagrobków. Mężczyzna okradał groby z napisówek, krzyży wykonanych z metali które można sprzedać. Nie pogardził wazonami granitowymi oraz ozdobnymi elementami nagrobków. Skradzione przedmioty pozostawiał w umówionym miejscu, skąd zabierał je mężczyzna, którego zatrzymany nie zna. Za skradzione przedmioty otrzymał około 700 złotych, natomiast straty jakie ponieśli właściciele okradzionych nagrobków wyniosły blisko 16 tysięcy złotych. W maju 2013 na jednym z cmentarzy dokonał zniszczenia nagrobka, przewracając i rozbijając płytę nagrobną. Straty na szkodę właściciela wyniosły 2,5 tysiąca złotych.

Zatrzymany mężczyzna na swoim koncie ma także inne przestępstwa. W lutym br. dokonał kradzieży pół kilometra napowietrznej linii telekomunikacyjnej na trasie Świdnica-Dzierżoniów. Po opaleniu kabla, uzyskany w ten sposób metal sprzedał w punkcie skupu złomu. Otrzymał za niego około 600 złotych. Straty poniesione przez PKP wyniosły 12 tysięcy
złotych.

29-latkowi przedstawiono 21 zarzutów. W chwili obecnej policjanci prowadzą dalsze czynności w sprawie.
Za czyny których dopuścił się zatrzymany może mu grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group