Czytających: 1677

Wrocław: Olbrzymi sukces młodych zawodników Polonii–Stali we Wrocławiu! [FOTO/VIDEO]

Poniedziałek, 2 lutego 2015, 22:00
Aktualizacja: 22:05
Nie było mocnych na piłkarzy Polonii–Stali Świdnica z rocznika 2006 podczas Zimowego Turnieju Piłkarskiego w kategorii żaków rozgrywanego we Wrocławiu. W poniedziałek młoda świdnicka drużyna (trener: Przemysław Malczyk) prowadzona w stolicy Dolnego Śląska przez kierownika Krystiana Cybrucha pewnie wygrała swoje trzy spotkania, w piątek w półfinale rozprawiła się z Akademią Piłkarską Duda Wrocław, a w sobotę w wielkim finale pewnie zwyciężyła w stosunku 6:1 z drużyną z Kątów Wrocławskich.

To było niesamowite przeżycie dla młodych świdnickich zawodników i ich rodziców. Nasza ekipa zwyciężyła w sposób bezdyskusyjny kończąc rywalizację z bilansem bramkowym 36:2! - To nie wszystko, dwójka z naszych zawodników została wyróżniona nagrodami indywidualnymi. Najlepszym strzelcem został Oskar Cybruch, natomiast najlepszym piłkarzem całego turnieju wybrano Patryka Palińskiego. Powinniśmy zdobyć jeszcze nagrodę, dla najlepszego bramkarza, którzy zaledwie dwukrotnie wyciągał piłkę z sieci, ale organizatorzy chyba nie chcieli żeby wszystkie nagrody pojechały do Świdnicy - śmieje się kierownik drużyny Krystian Cybruch. W efekcie świdnicka drużyna otrzymała okazały puchar dla zwycięzców, dwa puchary indywidualne, komplet strojów, medale oraz nagrody rzeczowe. Nasi chłopcy będą też eskortować piłkarzy podczas meczu Pucharu Polski pomiędzy Śląskiem Wrocław a Legią Warszawa. Na płycie głównej wrocławskiego stadionu zostaną ponownie nagrodzeni i wyróżnieni, a to wszystko już 12 lutego! Nasi zawodnicy byli też bohaterami wydarzeń sportowych emitowanych w TVP Wrocław - poniżej link do wiadomości sportowych, w których wzmianka o naszej uzdolnionej drużynie. / Link: http://wroclaw.tvp.pl/18678083/31012015 (informacja o turnieju od 2 minuty i 47 sekundy całego materiału sportowego)

Brawa dla naszych piłkarzy, wielkie brawa i podziękowania dla rodziców za doping i zaangażowanie w całe przedsięwzięcie związane z turniejem odbywającym się we Wrocławiu.