• Wtorek, 18 lutego 2020
  • Godz. 16:36
  • Imieniny: Flawiana, Konstancji, Maksyma, Szymona
  • Czytających: 845
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Olechowski: Ciepło o przedsiębiorcach, ostro o POPiSie

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 30 marca 2010, 21:53
Aktualizacja: Środa, 31 marca 2010, 8:36
Autor: SPiKŚ
Fot. Wiktor Bąkiewicz
– Chcę być prezydentem przewodnikiem – mówił goszczący dzisiaj w Świdnicy Andrzej Olechowski, były minister finansów w rządzie Jana Olszewskiego i minister spraw zagranicznych w rządzie Waldemara Pawlaka, a dziś niezależny kandydat na prezydenta RP.

Andrzej Olechowski odwiedził Świdnicę na zaproszenie Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich w ramach Świdnickiego Forum Gospodarczego. – Przyjeżdżam do Państwa jak do siebie. Sam jestem przedsiębiorcą, od lat prowadzę działalność gospodarczą – mówił w czasie forum. – Chciałbym, aby tacy ludzie jak Państwo, przedsiębiorcy, zaangażowali się, bym został wybrany na prezydenta, bo druga taka szansa, żeby ekonomista startował w wyborach prezydenckich, nieprędko się powtórzy – żartował. Gość podkreślił, że nigdy nie było takiego jak teraz dystansu między prezydentem a przedsiębiorcami, a nawet między premierem a przedsiębiorcami. – Przywódca państwa ma obowiązek promować wśród społeczeństwa postawy wartościowe. Zdrowie – to wartość, kultura – także, ale czy jest coś ważniejszego niż zdrowa, dobra przedsiębiorczość, niż przedsiębiorcy – mówił. – Ale przedsiębiorców się nie chce, bo pokutuje przekonanie, że przychodzą do władzy, żeby nadużywać. Owszem, są i tacy. Ale to nie jest reguła.

Zdaniem Andrzeja Olechowskiego w Polsce jest obecnie zły klimat wokół przedsiębiorczości, chociaż jednocześnie jesteśmy dumni z tego, że Polska jest zieloną wyspą na kryzysowej mapie świata. – Ale to właśnie przedsiębiorcy przeszli przez ten kryzys suchą stopą, podczas gdy firma pod nazwą Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością poradziła sobie fatalnie. Dlatego nie może być tak, że politycy wstydzą się przedsiębiorców – podkreślał gość.
Za najważniejsze dla siebie jako przyszłego prezydenta Andrzej Olechowski uważa trzy projekty. Po pierwsze – prezydent powinien być patronem przedsiębiorczości, po drugie – być patronem równych praw kobiet i mężczyzn, po trzecie – być patronem społeczeństwa obywatelskiego.

Sam o sobie mówi, że jest kandydatem obywatelskim. A czy Polska jest na takiego gotowa? – Zobaczymy, czy Polacy utknęli przed telewizorami i oglądają serial pod tytułem „POPiS”, gdzie aktorzy są kiepscy, gdzie wiadomo, co będzie w kolejnym odcinku, jednak oglądają go, bo chcą wiedzieć, jak się skończy – mówi Andrzej Olechowski, kandydat na prezydenta. Czy ma szansę nim zostać? Jak sam mówi, musi zebrać 4 mln głosów, żeby przejść do drugiej tury. – Ale… – dodaje – w poprzedniej mojej kampanii prezydenckiej zdobyłem ponad 3 mln głosów, więc to nie jest nieosiągalne…

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group