Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ominął kontrole

Poniedziałek, 31 stycznia 2022, 11:25
Aktualizacja: 14:25
Autor: red
Świdnica: Ominął kontrole
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Ogniwa Interwencyjno–Patrolowego, Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy po pościgu zatrzymali 30–letniego mężczyznę, podejrzewanego min. o niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

30 stycznia około godz. 23.15 policjanci patrolujący rejon miasta Świdnica, na ul. Różanej zauważyli samochód osobowy marki Daewoo. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, a sposób jazdy kierowcy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjanci postanowili zweryfikować swoje podejrzenia, nakazali kierującemu zatrzymanie samochodu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Ale ani sygnały świetlne ani dźwiękowe mające na celu zatrzymanie pojazdu do kontroli nie nakłoniły kierowcy do zatrzymania się, wobec czego funkcjonariusze podjęli pościg..

Kierujący Daewoo przejechał ul. Różaną, ul. Długą, a następnie skręcił w ul. Środkową ignorujac zakaz wjazdu. Zatrzymał auto, wybiegł z niego i zaczął uciekać pieszo. Nie trwało to jednak długo, bo szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego świdnickiej komendy.

Po zatrzymaniu funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, badanie potwierdziło , że jest trzeźwy, ale kolejne już nie wypadło tak dobrze. Mężczyznę poddano sprawdzeniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań i to wyniki badań laboratoryjnych będą dowodem w sprawie .

W trakcie dalszych czynności z mężczyzną okazało się , że to nie jedyne co ma na sumieniu. Systemy policyjne wykazały, że 30-latek posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, wydany przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group