Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 1000
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Opaski dla seniorów

Wtorek, 3 stycznia 2023, 7:48
Aktualizacja: 9:49
Autor: red
Świebodzice: Opaski dla seniorów
Fot. organizatorzy
Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach prowadzi rozeznanie potrzeb w zakresie chęci udziału w Programie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023 – Moduł II.

Program skierowany jest do seniorów w wieku 65 lat i więcej, którzy mają problemy związane z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzących samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkających z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki w codziennym funkcjonowaniu w zakresie odpowiadającym ich potrzebom.

W ramach Modułu II Programu seniorom zostanie zapewniony dostęp do tzw. „opasek bezpieczeństwa” połączonych z usługą operatora pomocy – w przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na urządzeniu, umożliwia połączenie się ze stale gotową do interwencji centralą. „Opaska bezpieczeństwa” wyposażona będzie w z następujące funkcje:

przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS,
funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami,
funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja)
lokalizator GPS ,
detektor upadku,
czujnik zdjęcia opaski.
UDZIAŁ W PROGRAMIE JEST BEZPŁATNY!

Osoby spełniające wymogi Programu i zainteresowane otrzymaniem tzw. „opasek bezpieczeństwa” proszone są o osobisty kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świebodzicach, ul. Świdnicka 7 pok.16 lub pod numerem telefonu 74/6669587.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group