Sobota, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 273
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Orkiestra Dęta zagrała dla dzieci

Wiadomości: Żarów
Poniedziałek, 16 listopada 2015, 6:40
Aktualizacja: 7:31
Autor: opr.red.
Fot. www.um.zarow.pl
Działają od ponad sześćdziesięciu lat i mają za sobą setki koncertów. Występują nie tylko na terenie Żarowa i całego powiatu świdnickiego. Koncertują również w większych miastach, przygrywają na weselach, okolicznościach imprezach i świętach narodowych. Z wiązanką swoich utworów w czwartek, 12 listopada Żarowska Orkiestra Dęta wystąpiła w sali widowiskowo–sportowej. Widownią byli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Nietypowe spotkanie było okazją nie tylko do wysłuchania mini koncertu orkiestry, ale również informacji na temat instrumentów muzycznych, które w swojej pracy wykorzystują muzycy. I w tej kwestii najmłodsi mieli bardzo dużo do powiedzenia. Niektórzy z nich sami grają na takich instrumentach bądź uczęszczają na zajęcia muzyczne, które prowadzone są w żarowskim Gminnym Centrum Kultury i Sportu. - Gramy utwory patriotyczne, ludowe i rozrywkowe. Ale wciąż pracujemy nad nowym repertuarem. W skład naszego zespołu wchodzą zarówno muzycy amatorzy, jak i zawodowi artyści grający po dziś dzień w innych orkiestrach we Wrocławiu i Wałbrzychu. Wszystkich nas łączy pasja grania muzyki wielu gatunków - mówili członkowie Orkiestry Dętej w Żarowie.

Przed laty Halina Kunicka śpiewała, że jest w orkiestrach dętych jakaś siła, lecz ich dzisiaj brak. O Żarowie tak nie można powiedzieć. Żarowska Orkiestra Dęta koncertuje i ma coraz więcej fanów, i to nie tylko wśród mieszkańców gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group