Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 900
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Orleański Jazz w Manufakturze

Poniedziałek, 23 maja 2016, 12:46
Aktualizacja: 18:47
Autor: nadesłane
Świdnica: Orleański Jazz w Manufakturze
Fot. nadesłane
27 maja/piątek o godz. 20.00 w Restauracji Manufaktura w Świdnicy odbędzie się koncert zespołu jazzowego „Die Original Blütenweg – Jazzer”. Zespół przyjedzie do Świdnicy na zaproszenie Starosty Piotra Fedorowicza w związku z jubileuszem partnerstwa powiatów Świdnickiego i Bergstraße.

Original oznacza wyjątkową i równocześnie pełną humoru interpretację znanych i mniej znanych standardów jazzowych i dawnych przebojów, które od zawsze zachwycały młodszą i starszą publikę.
Blütenweg tak nazywa się jedna z ulic w miejscowości Bensheim, gdzie w roku 1979 Prof. Dr. Bruno Weis założył zespół, składający się z muzyków-amatorów.

Jazzer nadaje grupie kierunek muzyczny. Klasyczny jazz rodem z Nowego Orleanu i popularne szlagiery jazzowe są obecne w szerokim repertuarze. Gra na instrumentach egzotycznych jak harmonijka ustna, flet poprzeczny, akordeon i deska do prania wskazują na kreatywność muzyków i ukazują radość, jaką daje zespołowi muzyka, którą przekazują słuchaczom.
Zespół nagrał 6 płyt CD. W roku 2004 muzycy obchodzili 25-lecie pracy twórczej. Zostali wówczas uhonorowani tytułem „Ambasadora Powiatu Bergstraße” oraz z okazji podróży jubileuszowej do USA, w której uczestniczyło również 100 fanów, zostali „Honorowymi Obywatelami Nowego Orleanu”.

źródło: www.bluetenweg-jazzer.de

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group