Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 981
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Osiedle loftowe zamiast ruin

Sobota, 13 października 2018, 17:53
Aktualizacja: Niedziela, 14 października 2018, 7:54
Autor: red
Nowy właściciel terenów po dawnych zakładach lniarskich Silena w Świebodzicach będzie realizował osiedle mieszkaniowe wraz z niedużym obiektem handlowym. Firma przedstawiła władzom miasta wizualizację terenu. Całość będzie nawiązywać do przemysłowych tradycji miejsca.

Sprzedaż Sileny nastąpiła z końcem września. Nowy właściciel zapłacił za 1,8 ha terenu 1,1 mln zł. Sprzedaż straszącej przez wiele lat i zagrażającej bezpieczeństwu ruiny to naprawdę dobra wiadomość dla Świebodzic.
- Negocjacje trwały długo, ale jest pozytywny finał – komentuje burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Jest wreszcie realna perspektywa, że z serca miasta zniknie szpecąca ruina, która także stanowiła niebezpieczeństwo, i teren zostanie dobrze zagospodarowany. Mamy przygotowany plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu i inwestor musi się go trzymać. W planie jest zabudowa mieszkaniowa i usługi, zatem to otwarta droga do budowy przede wszystkim mieszkań, ale także np., restauracji, kawiarni, centrum fitness czy tego rodzaju punktów.

Inwestor uchylił rąbka tajemnicy. W udostępnionej władzom miasta wizualizacji fragmentu terenu przedstawiono koncepcję osiedla, złożonego z 9 budynków wielorodzinnych w stylu loft, z cegły klinkierowej, szkła i elementów metalowych, nawiązującej do przemysłowej zabudowy Sileny. Będzie to ok. 250 mieszkań. Całość będzie wkomponowana w ciekawą przestrzeń, z zielenią, małą infrastrukturą, niedużym obiektem handlowym, restauracją, kawiarnią, itp. W koncepcji uwzględniono także zabytkowy komin z końca XIX wieku.

Inwestycja zaplanowana jest na kilka najbliższych lat, najpierw firma musi uprzątnąć teren.

Dla miasta to podwójnie dobra wiadomość – nie tylko teren zostanie właściwie zagospodarowany, ale do budżetu miasta zaczną też wpływać podatki od nieruchomości. Po sprzedaży majątku liczymy także na odzyskanie chociaż części wierzytelności z tego tytułu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group