Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 865
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Granica: OSP z nową bramą

Środa, 8 września 2021, 7:42
Autor: red
Granica: OSP z nową bramą
Fot. UM Strzegom
Ochotnicza Straż Pożarna w Granicy została laureatem programu dobrosąsiedzkiego "WzMOCnij Swoje Otoczenie", organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Dzięki otrzymanemu grantowi stara, zniszczona brama garażowa została wymieniona na nową, w pełni zautomatyzowaną.

Wymiana bramy to ostatni etap projektu termomodernizacji remizy miejscowej OSP. Termomodernizacja pomoże utrzymać odpowiednią temperaturę wewnątrz budynku i sprawi, że korzystanie z remizy będzie bardziej komfortowe i ekonomiczne. Znacząco poprawi się jakość i komfort prowadzonych w remizie szkoleń czy spotkań lokalnej społeczności. Ponadto nowa, automatyczna brama umożliwi szybsze reagowanie na wezwania do akcji ratowniczych.

Program "WzMOCnij Swoje Otoczenie" to ogólnopolski program grantowy, realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Jest skierowany do samorządów i ich jednostek - np. przedszkoli, szkół, bibliotek czy ośrodków pomocy społecznej oraz do organizacji pozarządowych. Dzięki dofinansowaniu od PSE możliwe jest wprowadzanie ważnych i długotrwałych zmian w otoczeniu. Grant mogą otrzymać projekty z siedmiu obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Na terenie gminy Strzegom i powiatu świdnickiego PSE budują linię 400 kV relacji Mikułowa - Świebodzice. Inwestycja jest niezbędna dla zapewnienia wystarczających, stabilnych dostaw energii elektrycznej do wszystkich odbiorców w południowo-zachodniej Polsce.
Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group