Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świebodzicach skończył 35 lat

Poniedziałek, 13 września 2010, 9:45
Aktualizacja: 9:47
Autor: KO
Świebodzice: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świebodzicach skończył 35 lat
Fot. UM Świebodzice
– To dobry wiek – żartował podczas uroczystości jubileuszu 35–lecia Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach jego dyrektor Janusz Zieliński. Pracownicy i goście świętowali na terenach kompleksu przy ul. Rekreacyjnej, w sąsiedztwie gotowego już, kolejnego obiektu, którym OSiR będzie administrował – czyli zespołu boisk Orlik.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świebodzicach powstał 1 września 1975 r. Jego pierwszym obiektem był kompleks przy ul. Rekreacyjnej, w którego skład wchodził basen odkryty, kręgielnia oraz lodowisko, którego nie ma już od wielu lat. Z biegiem lat powstawały kolejne obiekty: boisko i sala sportowa do piłki ręcznej przy ul. Żwirki i Wigury (także już nieistniejące), stadion na ul. Sportowej (gruntownie zmodernizowany w ostatnich dwóch latach), hala sportowo-widowiskowa oraz Wodne Centrum Rekreacji. OSiR posiada też boiska: na Osiedlu Piastowskim, na Osiedlu Sudeckim oraz świeżo wybudowany Orlik, a także w Cierniach. W ośrodku pracuje 36 osób.

- O imprezach, które organizujecie, słychać w całym mieście ale i nie tylko – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Takie wydarzenia jak koncert Chóru Aleksandrowa, występ Bieriozki czy koncert zespołu Myslovitz promowały Świebodzice w całym regionie.

Dyrektor Zieliński wręczył podziękowania w postaci dyplomu oraz pamiątkowego medalu wszystkim tym, którzy współpracują z OSiR-em i wspierają go w jego działaniach, organizacji imprez, itp. Te sympatyczne wyróżnienia powędrowały w ręce m. in. władz miasta, poseł Anny Zalewskiej, Marzeny Korony-Kruk, szefowej wydziału promocji UM, komendanta świebodzickiej policji Andrzeja Dobiesa i szefa strażaków Piotra Sułka.

Ponieważ były to urodziny, był też tort - w kształcie boiska, goście wznieśli także toast za „jubilata” symboliczną lampką szampana. Obecni mogli też podziwiać pokaz siły mięśni przygotowany przez Mateusza Brzuchacza, świebodzickiego kulturystę, który miał za zadanie zmierzyć się z „siłaczkami” z OSiR-u. - Oczywiście: panie były lepsze – śmieje się Agnieszka Bielawska-Pękala z UM Świebodzice. Na scenie zaprezentowali się też młodzi podopieczni Mariusza Cieślińskiego, mistrza świata w boksie tajskim, a finałowym punktem atrakcji był mecz piłki nożnej pań: drużyna Urzędu Miejskiego kontra drużyna OSiR. Wygrały gospodynie 6:1.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group