Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1095
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Ostatni dzień zapisów

Środa, 17 maja 2023, 9:54
Aktualizacja: 9:55
Autor: red
Świebodzice: Ostatni dzień zapisów
Fot. UM Świebodzice
Zapisy na Świebodzicką Piątkę&Dychę tylko do 17 maja.

Tylko do 17 maja otwarte są zapisy na drugą edycję Świebodzickiej Piątki&Dychy, która odbędzie się w najbliższą niedzielę. W harmonogramie imprezy są dwa dystanse biegu głównego, bieg sztafet oraz specjalne zawody dla dzieci.
Już pod koniec tego tygodnia, a dokładnie w niedzielę 21 maja na Rynku w Świebodzicach po raz drugi w historii ulicami miasta przebiegną uczestnicy Świebodzickiej Piątki&Dychy. Po ubiegłorocznym debiucie, który okazał się strzałem w dziesiątkę wśród społeczności biegowej nie tylko na Dolnym Śląsku, lecz także w pozostałych regionach kraju, impreza na dobre już wpisała się w kalendarz imprez sportowych.

Lista startowa powoli się zapełnia, a ci, którzy nie zdążyli jeszcze skorzystać z formularza zapisów, mają na to czas wyłącznie do 17 maja. Znajduje się on na platformie zapisy.inessport.pl.

Różne dystanse i biegi dla dzieci

Podczas majowej edycji Świebodzickiej Piątki&Dychy uczestnicy biegu głównego ponowie, wzorem ubiegłego roku, zmierzą się z dystansem 5 km oraz 10 km. Trasa biegu poprowadzona zostanie pętlą głównymi arteriami miasta. Biegacze startujący na krótszym dystansie pokonają ją raz, a dłuższego dwukrotnie.

Start biegu głównego zaplanowany jest na godzinę 12:00 oraz zlokalizowany na Rynku w Świebodzicach. W tym samym miejscu znajdować się będzie także meta oraz miasteczko zawodów. Dokładny przebieg trasy ukazany jest na mapie, która znajduje się tutaj.

Zanim na trasę biegu wyruszą dorośli, do rywalizacji ustawią się najmłodsi. Od godziny 10:30 kolejno startować będą poszczególne grupy wiekowe dzieci na różnych dystansach dostosowanych do ich możliwości:

dystans 50 metrów — roczniki 2021-2022 (bieg towarzyski wyłączony z opłaty – zapisy wyłącznie na miejscu w godzinach działalności biura zawodów),
dystans 200 metrów — roczniki 2018-2020,
dystans 400 metrów — roczniki 2014-2017,
dystans 600 metrów — roczniki 2008-2013.
Partnerem tytularnym Świebodzickiej Piąteczki&Dyszki, czyli biegu dla najmłodszych, jest międzynarodowa Fundacja Pho3nix. Fundacja w ramach współpracy ufundowała specjalne krokomierze, które trafią do pakietów startowych każdego małego biegacza i biegaczki.

Nowość! Bieg dla sztafet

Nowością, która w niedzielę zadebiutuje w harmonogramie imprezy, jest bieg dla sztafet na dystansie 4 × 500 metrów, który wystartuje o godzinie 13:30. Każda drużyna, która wystartuje w weekend na Rynku w Świebodzicach, może składać się z osób od 6. roku życia (osoby niepełnoletnie potrzebują zgody prawnego opiekuna).
Zapisy na biegi dla dzieci oraz bieg sztafetowy tak jak w przypadku biegu dla dorosłych, znajdują się na platformie zapisy.inessport.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group