Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 626
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ostro na sesji powiatu

Piątek, 28 maja 2010, 18:56
Aktualizacja: 18:59
Autor: KO
Świdnica: Ostro na sesji powiatu
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dzisiejsze spotkanie radnych powiatowych w sali narad było szybkie i treściwe. Podjęto kilka uchwał, złożono kilka interpelacji. Ostre słowa padały ze strony Platformy Obywatelskiej.

Poszło o łącznik do A4. Teren budowy oddano już wykonawcy, gdy członek zarządu województwa, Zbigniew Szczygieł, ujawnił, że wnioski dotacyjne są źle przygotowane (więcej o zamieszaniu z finansowaniem drogi do autostrady: tutaj).

- Pan starosta z kaskiem na głowie i z łopatą na ramieniu nie jest nam potrzebny. Nam potrzebny jest kompetentny urzędnik, który potrafi wypełniać wnioski unijne – stwierdził radny Tomasz Kurzawa i na koniec interpelacji zapytał: – Jakie związki łączą zarząd powiatu z wykonawcą?

Starosta Zygmunt Worsa ustosunkował się do słów radnego twierdząc, że to, iż terminy się przedłużają, wynika ze zwykłych procedur.

- Jeżeli chodzi o drogę powiatową w kierunku autostrady A4, panie radny nie wiem, czy pan się zajmował kiedykolwiek dużym wnioskiem unijnym i czy wie pan, z czym się to wiąże – odpowiadał starosta Worsa. Tłumaczył, że ostatecznego wyliczenia kwot nie ma jeszcze, gdyż nie ma jeszcze wyłonionego inżyniera kontraktu. Ale zapewnił: - Tej drogi i tego dofinansowania nie zatrzyma nikt.

Ostro pytała też radna Alicja Synowska. Ją wzburzył fakt, że na sali nie było wicestarosty Ryszarda Wawryniewicza. I że kiedyś wcześniej na sesji też go nie było, a jak był, to wychodził w trakcie.

- Czy pan wicestarosta otrzymuje z tego tytułu niższe wynagrodzenie? – pytała Synowska.

Starosta Worsa tłumaczył, że wicestarosta pojechał do Wrocławia na obchody 20-lecia samorządu, a jutro będzie uczestniczył w uroczystościach jubileuszowych kardynała Henryka Gulbinowicza.

Radni powiatowi prosto z sali narad pojechali do Jičína, gdzie zostali zaproszeni przez tamtejszą radę miasta. Mają dyskutować o planach na kolejne wspólne inicjatywy kulturalne, promocyjne i turystyczne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group