Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 603
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Oszczędzają wodę

Piątek, 17 lipca 2020, 15:54
Autor: red
Żarów: Oszczędzają wodę
Fot. UM Żarów
Kolejne zbiorniki na wodę deszczową zostały zainstalowane na terenie gminy Żarów. Nowe zbiorniki na deszczówkę stanęły również przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie oraz Bajkowym Przedszkolu w Żarowie.

Może nie wyglądają zbyt estetyczne, ale mają bardzo ważny cel – gromadzenie wody opadowej. Woda będzie wykorzystywana do podlewania posadzonych drzew i roślin rosnących na terenach naszych szkolnych placówek.
– Zakupiliśmy kolejne zbiorniki na deszczówkę i zainstalowaliśmy przy żarowskich placówkach oświatowych. Nie są to pierwsze zbiorniki na wodę opadową w naszym mieście, w ostatnim czasie zainstalowaliśmy także 3 zbiorniki na wodę o pojemności 1000 litrów każdy przy budynku Urzędu Miejskiego w Żarowie. Zgromadzoną wodę wykorzystamy do podlewania posadzonych drzew i roślin rosnących na terenach naszych placówek. A uczniowie będą mogli nią podlewać rośliny i uczyć się jak i dlaczego należy oszczędzać wodę – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Żarów, aby zaopatrzyli się w zbiorniki lub beczki, w których będą mogli gromadzić wody opadowe. Pozwoli to na racjonalne gospodarowanie wody pitnej, która jest niezbędna do codziennego życia. Zalet wykorzystywania deszczówki jest wiele. To zmniejszenie ryzyka powodzi, podtopień i suszy, poprawa lokalnego mikroklimatu, ograniczenie zużycia wody pitnej czy chociażby niższe rachunki.
Przypominamy, że Ministerstwo Klimatu oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosiły nabór wniosków w ramach programu „Moja woda”. 1 lipca ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Moja woda”. W ramach programu każdy właściciel domu jednorodzinnego będzie mógł otrzymać dotację do 5 tysięcy złotych, ale nie więcej niż 80% kosztów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group