Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Oszukiwali kupujących na portalu internetowym

Niedziela, 13 października 2013, 7:51
Autor: red.
Region: Oszukiwali kupujących na portalu internetowym
Fot. archiwum
Wałbrzyscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali oszustów internetowych. Para 23–letnich mieszkańców Wałbrzycha na portalu internetowym oferowała do sprzedaży sprzęt elektroniczny i komputerowy nie mając zamiaru wywiązać się ze swoich zobowiązań wobec kupujących. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta i mężczyzna oszukali, co najmniej 40 osób z terenu całego kraju. Za popełnione przestępstwo mogą spędzić w więzieniu nawet 8 lat.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wałbrzyskiej komendy wpadli na trop oszustów internetowych. 23-letnia kobieta i 23-letni mężczyzna oferowali na portalu internetowym, do sprzedaży sprzęt elektroniczny i komputerowy. Po wpłaceniu pieniędzy przez kupujących nie wywiązywali się ze swoich zobowiązań nie wysyłając zakupionego towaru. Funkcjonariusze ustalili, że działając w ten sposób oszukali, co najmniej 40 osób z terenu całego kraju na kwotę nie mniejszą niż 30 000zł.

Sprawa ma charakter rozwojowy. W prowadzonym postępowaniu śledczy muszą przesłuchać jeszcze wiele osób i dokładnie ustalić kwotę, na jaką 23-latkowie oszukali kupujących.

O dalszych losach kobiety i mężczyzny zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KMP Wałbrzych)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group