Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Oszust do staruszki: Babciu daj... czternaście tysięcy złotych

Piątek, 25 marca 2011, 7:14
Aktualizacja: 19:56
Autor: red.
Świdnica: Oszust do staruszki: Babciu daj... czternaście tysięcy złotych
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dziewięćdziesięcioletnią kobietę oszukał bezduszny złodziej. Do kolejnej kradzieży „na wnuczka” doszło w Świdnicy.

- Starsza pani straciła oszczędności - mówi starszy aspirant Katarzyna Czepil z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. - Sprawcy oszustwa są poszukiwani przez policję.

Działo się to w poniedziałek, 21 marca. Dziewięćdziesięcioletnia mieszkanka Świdnicy po otrzymaniu telefonu od fałszywego wnuczka oddała 10 tys. zł nieznanemu mężczyźnie, który podał się za kolegę jej wnuka.

Policja apeluje do wszystkich, którzy w rodzinie mają starsze osoby: porozmawiajcie z babciami, ciociami, dziadkami i wujkami, ostrzeżcie ich przed oszustami! Podają się oni za wnuczków, ale też używają innych bajeczek, aby oszukać starsze osoby.

- Sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych metod, wykorzystując najczęściej zaufanie i dobre serce tych ludzi - mówi Katarzyna Czepil. - Bardzo często oszuści pukają do drzwi pod różnymi pretekstami, na przykład z prośbą o wodę czy coś do jedzenia, oferując sprzedaż artykułów przemysłowych bądź też podając się za osoby urzędowe: listonosza, pracownika ZUS-u, siostrę PCK, hydraulika lub przedstawiciela fundacji czy stowarzyszenia, pogotowia ratunkowego, elektrowni czy gazowni. Po podstępnym wejściu do mieszkania, wykorzystując nawet chwilową nieuwagę, okradają domowników.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group