Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Oszust trafił do aresztu

Piątek, 22 kwietnia 2011, 14:47
Aktualizacja: 14:48
Autor: KO
Świdnica: Oszust trafił do aresztu
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Trzydziestoczteroletni Damian J., który oszukał i okradł sześć kobiet, trafił na trzy miesiące za kratki. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany po tym, jak udawał elektryka, serwisanta czy doręczyciela z rewaloryzacją emerytury.

Schemat wyglądał tak: oszust przychodził, podawał się za kogoś, kim nie jest i tym mydlił oczy kobietom. Mówił na przykład, że ma rewaloryzację renty czy emerytury, prosił o wydanie reszty lub o rozmienienie pieniędzy. Gdy kobieta podchodziła z portmonetką, ten prosił o odcinek renty czy emerytury. Nieświadoma niczego kobieta szukała kwitka, a rabuś w tym czasie zabierał jej gotówkę i biżuterię.

Gdy przychodził pod pozorem naprawy domofonów, prosił o kawę. Często też miał prośbę o rozmienienie grubszego banknotu. Gdy kobieta wyciągała pieniądze, aby spełnić jego prośbę, on już wiedział, gdzie za chwilę – pod nieuwagę gospodyni – masz szukać gotówki.

Z kolei gdy udawał elektryka, wykręcał korki, kazał kobiecie włączyć i wyłączyć telewizor, światło... Zaaferowane całą sytuacją gospodynie nie zwracały uwagi na to, że ten w międzyczasie je okrada.

W ten sposób Damian J. kradł kwoty od 200 zł do 2000 zł, a także łańcuszki i pierścionki. Na przełomie marca i kwietnia dokonał sześciu takich czynów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group