Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 659
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Otrzymali dotacje

Poniedziałek, 27 stycznia 2020, 7:05
Autor: red
Świdnica: Otrzymali dotacje
Fot. UM Świdnica
Rozstrzygnięte zostały konkursy na realizację zadań z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w ramach otwartych ofert na „organizację imprez sportowych i rekreacyjnych”, a także „szkolenia zawodników w różnych dyscyplinach sportu” na 2020 rok. W sumie z budżetu miasta przeznaczono na ten cel 430 tys. zł.

Zgłoszenia w obydwu konkursach mogły składać stowarzyszenia, organizacje oraz kluby, które na co dzień zajmują się trenowaniem dzieci, młodzieży w różnych dyscyplinach sportu, a także upowszechnianiem oraz promocją aktywnego spędzania wolnego czasu. W tym roku wpłynęło więcej wniosków niż w ubiegłym jednak wszystkie, które trafiły w ramach otwartych konkursów do Urzędu Miejskiego w Świdnicy, zyskały finansowe wsparcie.

- Podjęliśmy w tym roku decyzję, aby żaden z wnioskodawców nie odszedł z tzw. „pustymi rękami”. Chcieliśmy w ten sposób dać jasny sygnał, że miasto wspiera kluby i stowarzyszenia sportowe w ich działaniach, niezależnie od ich wielkości czy rodzaju prowadzonej działalności – mówi Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W ramach otwartych ofert na „organizację imprez sportowych i rekreacyjnych” wpłynęło 15 wniosków i wszystkie otrzymały finansowe wsparcie. Podobnie w konkursie na „szkolenie zawodników w różnych dyscyplinach sportu”, gdzie złożono 18 projektów. Dzięki przekazanym dotacjom na przykład Uczniowski Klub Sportowy „Gryf” Świdnica zorganizuje ponownie cykl Międzynarodowych Turniejów Piłkarski dla dzieci i młodzieży: XV Silesian Cup 2020, XVII Silesian Winter Cup 2020, a Świdnicki Klub Piłki Ręcznej „Świdnica” IX Festiwal Piłki Ręcznej Świdnica CUP 2020. Z kolei na prowadzenie szkoleń zawodników środki otrzymało m.in. Stowarzyszenie Basket Świdnica czy Miejski Klub Sportowy Polonia Świdnica. Kluby zadeklarowały łącznie szkolenie dla 1285 osób ze Świdnicy, między innymi w zakresie piłki nożnej, siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki, pływania, sztuk walki itp. Pełna lista przyznanych dotacji dostępna jest na stronie biuletynu informacji publicznej miasta Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group