Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 992
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Borów: Otwarta Strefa Aktywności w Borowie

Sobota, 7 lipca 2018, 15:04
Autor: red
Borów: Otwarta Strefa Aktywności w Borowie
Fot. UG Dobromierz
Ministerstwo Sportu i Turystyki rozstrzygnęło pierwszą edycję pilotażowego Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo–rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA), w ramach którego Gmina Dobromierz złożyła wniosek o dofinansowanie budowy siłowni plenerowej wraz ze strefą relaksu w Borowie.

Wniosek został rozpatrzony pozytywnie i Gmina Dobromierz otrzyma na ten cel dofinansowanie w wysokości 22 tys. zł, co stanowi 50 % kosztów całego zadania. Pozostała kwota pochodzić będzie z budżetu gminy i środków dedykowanych sołectwu Borów.

Inwestycja obejmuje budowę siłowni zewnętrznej składającej się z 10 stanowisk do ćwiczeń takich jak: wyciskanie+wyciąg, wioślarz, odwodziciel+steper, wahadło+biegacz+twister, orbitrek i motyl integracyjny, umożliwiający ćwiczenia również osobom na wózkach inwalidzkich. W ramach strefy relaksu na placu przy świetlicy wiejskiej pojawi się: stół do tenisa, stół do piłkarzyków, ławki, kosze na śmieci i stojak na rowery.
- Cieszę się, że w naszej gminie powstanie kolejne ogólnodostępne plenerowe miejsce sportu, rekreacji i wypoczynku. Będzie to z pewnością sprzyjać integracji społecznej każdej grupy wiekowej - komentuje wójt Jerzy Ulbin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group