Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stanowice: Otwarta świetlica w Stanowicach

Czwartek, 17 października 2013, 13:28
Aktualizacja: 13:29
Autor: red.
Stanowice: Otwarta świetlica w Stanowicach
Fot. UM Strzegom
Zakończenie gruntownego remontu świetlicy wiejskiej w Stanowicach i oddanie jej do użytku mieszkańcom sołectwa to kolejny sukces władz samorządowych, inwestujących sukcesywnie na terenach wiejskich. Celem tych inwestycji jest zmiana wizerunku gminnej wsi, poprawa warunków życia mieszkańców oraz rozwój działalności społecznej, kulturalnej i sportowej.

11 października, po gruntownym remoncie otwarto świetlicę wiejską w Stanowicach. Świadkami tego wydarzenia byli Włodzimierz Chlebosz, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, ks. Ignacy Dec, Biskup Świdnicki, Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia, Tadeusz Wasyliszyn, przewodniczący Rady Miejskiej wraz z radnymi, Wiesław Witkowski, zastępca burmistrza, młodzież, nauczyciele oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy wsi.

Burmistrz Strzegomia w okolicznościowym przemówieniu podkreślił wielką rolę Stowarzyszenia Mieszkańców Na Rzecz Rozwoju Wsi Stanowice w kreowaniu wizerunku wsi i wyraził radość z powodu tak dynamicznego rozwoju wsi w ostatnim okresie.

- Wesoły to dzień dla samorządu strzegomskiego, ale także dla mnie, bo przez ostatnie trzy lata patrzymy jak pięknie rozwijają się Stanowice. Trzy lata temu nastąpiło otwarcie Orlika, sfinansowanego z pieniędzy wewnętrznych, marszałkowskich i centralnych. W ubiegłym roku oddano do użytku przepiękną bibliotekę. A w tym roku wielka radość - otwarcie świetlicy. Wszystkim, którzy przyczynili się do remontu tej świetlicy serdeczne dziękuję – mówił Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Włodzimierz Chlebosz jako marszałek odpowiedzialny za obszary wiejskie wyraził dumę z efektu remontu i bardzo serdecznie podziękował szczególnie Zdzisławie Dmytrarz, sołtys wsi, za wszystko, co zrobiła dla swojej społeczności wiejskiej. – Nasza Pani sołtys jest wspaniałym przykładem na to, że jeżeli ktoś chce, to może – stwierdził.

W dowód wdzięczności za wsparcie działań samorządowych na szczeblu województwa burmistrz przekazał na ręce marszałka symbol Strzegomia - Granitowe Serce Polski.

Po okolicznościowych przemówieniach nastąpiła ceremonia przecięcia wstęgi, w której uczestniczyli: marszałek Włodzimierz Chlebosz, Biskup Świdnicki Ignacy Dec, burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Wasyliszyn i Zdzisława Dmytrarz, sołtys wsi. Był to sygnał do uczestnictwa w dalszym ciągu uroczystości i podziwiania wnętrza.

Zgodnie stwierdzono, że świetlica po remoncie znalazła się w gronie reprezentacyjnych świetlic gminy Strzegom.
- Świetlica została nie tylko wyremontowana, ale również zmodernizowana i przystosowana do wymogów XXI wieku. Cieszymy się bardzo z tego, ponieważ jest ona funkcjonalna, bardzo nowoczesna, wyposażyliśmy ją w różne sprzęty gospodarstwa domowego. Będzie nam służyła do różnych celów - będzie integrowała, będzie miejscem okolicznościowych spotkań, imprez. Jest to dzień ze wszech miar wyjątkowy - komentowała Zdzisława Dmytrarz.

Warto zaznaczyć, że remont świetlicy wiejskiej w Stanowicach był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” - „Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Koszt inwestycji wyniósł ponad 760 tys. zł.

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group