Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 876
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pamiętają o wyjątkowych patronach

Środa, 18 maja 2016, 10:51
Autor: opr. red.
Świebodzice: Pamiętają o wyjątkowych patronach
Fot. www.swiebodzice.pl
18. rocznicę nadania imienia Nauczycieli Tajnego Nauczania świętowali uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Świebodzicach. Uroczystość odbyła się w piątek, 13 maja.

Wzięło w niej udział liczne grono zaproszonych gości – w tym żyjący jeszcze Nauczyciele Tajnego Nauczania – Pani Irena Kozłowska i Pan Stanisław Stelmach, Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, Urszula Kruczek – prezes ZNP, Agnieszka Gielata dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Małgorzata Grudzińska dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, radni miejscy, dyrektorki szkół miejskich i przedszkoli, rodzice i dziadkowie uczniów.

Uczniowie najmłodszych klas, fantastyczne sześciolatki z kl. I a i I b pod opieką pań Elżbiety Szram i Beaty Boratyn przygotowali wzruszający program artystyczny. Dzieci pięknie opowiedziały o tym, jakie święta obchodzimy w maju, by płynnie przejść do historii i takich wartości, jak patriotyzm, przyjaźń, odwaga.

Występ został nagrodzony ciepłymi brawami, a główni bohaterowie uroczystości otrzymali podziękowania i kwiaty.
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania to druga – obok Gimnazjum nr 1 im. Sybiraków szkoła w Świebodzicach, której uczniowie mają szansę spotkać się i porozmawiać ze swoimi patronami, a nie tylko poczytać o nich na kartach książek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group