Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Pamiętajmy o bezdomnych

Sobota, 2 grudnia 2023, 11:42
Aktualizacja: 11:43
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Pamiętajmy o bezdomnych
Fot. KPP Świdnica
Do astronomicznej zimy pozostały jeszcze tylko trzy tygodnie. Temperatura w ciągu dnia od dłuższego już czasu utrzymuje się w okolicy 0 stopni Celsjusza, a w nocy panuje mróz, co stwarza potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku oraz tych samotnych.

Przy ujemnych temperaturach powietrza bardzo łatwo o tragiczne w skutkach zdarzenie. Dlatego przypominamy i po raz kolejny zwracamy się do mieszkańców powiatu świdnickiego o wsparcie naszych działań ZIMA.

Apelujemy o informowanie o każdej zauważonej osobie, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Zagrożenie utraty życia dotyczy szczególnie osób nietrzeźwych, przebywających w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. Być może nasza pomoc przyczyni się do uratowania komuś życia.

Informacje można przekazywać na numer telefonu alarmowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112.

Oczywiście działania mają charakter pomocowy, a na celu przeciwdziałanie zagrożeniom związanym z utratą życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych życiowo. W trakcie czynności osobom potrzebującym policjanci udzielą informacji, a także pomogą w dotarciu do placówek wspierających osoby bezdomne oraz inne osoby wymagające opieki.

Pamiętajmy także o własnym bezpieczeństwie. Zalegający na dachach budynków śnieg może w każdej chwili zsunąć się, sople lodu natomiast zerwać i spaść, a samo zdarzenie zakończyć poważnym wypadkiem dla osoby, która akurat w tym momencie będzie szła chodnikiem. Pamiętajmy, aby każde tego typu zauważone zagrożenie zgłaszać do zarządców nieruchomości. Zwracajmy także uwagę na nieodśnieżone chodniki, by i tam nie doszło do przykrych w skutkach wydarzeń. O niewłaściwym utrzymaniu przestrzeni dla pieszych również zawiadamiajmy zarządców dróg bądź nieruchomości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group