Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 592
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pani skarbnik odwołana [aktualizacja z godz. 18.40]

Wiadomości: Świdnica
Środa, 26 stycznia 2011, 16:15
Aktualizacja: Czwartek, 27 stycznia 2011, 6:47
Autor: red.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Już po sesji rady powiatu. Na sali byli dziś wszyscy rajcy. W porządku obrad widniało trzynaście uchwał, ale wprowadzono nowe punkty.

Radni mają do podjęcia m.in. uchwały w sprawie zamiaru likwidacji trzech placówek: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bystrzycy Górnej, Szkoły Policealnej nr 8 w Świdnicy oraz Liceum Profilowanego w Żarowie, a także odwołania ze stanowiska skarbnika powiatu i powołania na to stanowisko nowej osoby. Pełny porządek obrad w tekście: Starosta kontra skarbnik – podejście drugie.

Relacja z obrad:

18.38
Sesja zakończona. Ostatnim akcentem była propozycja radnego Bolesława Marciniszyna – zamrożenia diet na całą kadencję.

18.20
Radni rozmawiają o wczorajszej decyzji NFZ odnośnie włączenia Świebodzic do konkursu z Wałbrzychem w sprawie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (więcej na ten temat: tutaj).

18.00
Nowym skarbnikiem została Eliza Stawarz – 18 głosów za, 10 przeciw.

17.57
Jadwiga Juszczyk-Wolfram została odwołana z funkcji skarbnika. Za głosowało 15 radnych, przeciw 10, a wstrzymało się 3 rajców.

Zapiski z dyskusji przed głosowaniem:
- Uchwała ta dotyczy odwołania z funkcji, a nie zwolnienia z pracy – podkreślił starosta Zygmunt Worsa.
- Jaka była ocena pracy pani skarbnik? I kiedy była ostatnio wystawiona? Czy pan starosta w ostatnim czasie przyznał nagrodę pani skarbnik? I czy pani skarbnik została poinformowana o dzisiejszej sesji? - pytał radny Roman Etel.
Radny Ryszard Kuc pytał z kolei o powody chęci odwołania Jadwigi Juszczyk-Wolfram z funkcji skarbnika.
- Pani skarbnik jest w okresie ochronnym, dlatego nie zostanie zwolniona z pracy – powiedział starosta Worsa i stwierdził, że jest umowa gentelmeńska między nim a panią skarbnik o tym, aby nie ujawniać powodów. Nagród sobie nie przypominał. Roman Etel stwierdził, że starosta nagrodził panią skarbnik najwyższą nagrodą w 2009 r.

17.50
Zmiany w regulaminie przyjęte, przed nami odwołanie ze stanowiska Skarbnika Powiatu Świdnickiego.

17.45
Uchwały o zamiarze likwidacji szkół zostały podjęte, przyjęto też uchwałę w sprawie przystąpienia do realizacji projektu „Wsparcie indywidualizacji nauki w klasach I-III szkół podstawowych Powiatu Świdnickiego” numer POKL.09.01.02-02-106/10. Za chwilę radni będą głosować zmiany Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Świdnicy

17.35
Dwie wcześniejsze uchwały zostały podjęte, teraz dyrektor wydziału oświaty Stanisław Szelewa mówi o przyczynach zamiaru likwidacji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bystrzycy Górnej, Szkoły Policealnej nr 8 w Świdnicy oraz Liceum Profilowanego w Żarowie.

17.30
Wicestarosta Alicja Synowska referuje projekt uchwał w sprawie ustalenia warunków częściowego lub całkowitego zwalniania rodziców biologicznych, osób pełnoletnich, opiekunów prawnych lub kuratorów, w przypadku gdy dysponują dochodami dziecka, z opłat za pobyt dziecka lub osoby pełnoletniej w placówce opiekuńczo- wychowawczej oraz w sprawie ustalenia warunków częściowego lub całkowitego zwalniania rodziców biologicznych za pobyt dziecka lub osoby pełnoletniej w rodzinie zastępczej.

17.22
Przegłosowano uchwałę w sprawie zmiany budżetu powiatu na 2011 rok, a także uchwałę w sprawie powołania doraźnej komisji statutowej oraz w sprawie odwołania i powołania nowej rady społecznej SP ZOZ Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy. O zmianach w statucie SP ZOZ mówi dyrektor Latawca – doktor Jacek Domejko.

17.02
Obrady wznowione po przerwie.

16.10
Jesteśmy w punkcie „Interpelacje i zapytania radnych”. Wcześniej starosta Zygmunt Worsa zreferował dwa sprawozdania – z działalności komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego za 2010 rok oraz z działalności zarządu powiatu w okresie od poprzedniej sesji.

Komisja bezpieczeństwa w 2010 roku pracowała w pełnym składzie tylko dwa razy – 1 czerwca i 7 października. W czerwcu komisja omówiła przygotowanie infrastruktury hydrotechnicznej i przygotowanie służb w razie powodzi. W październiku natomiast tematem posiedzenia było bezpieczeństwo na drogach powiatu świdnickiego.

15.05
Sesja rozpoczęta. Do porządku obrad dopisano uchwałę w sprawie zmiany budżetu powiatu na 2011 rok (przesunięcie wydatków w pomocy społecznej).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~halo 26-01-2011 17:07
nowa pani skarbnik juz tam zasiada ?
~qwer 26-01-2011 18:55
no i wreszcie skończyła się ta farsa z odwołaniem, wkońcu radni zachowali się tak jak należało!
~ 26-01-2011 19:55
"Gratuluję" ...starostwu nowego skarbnika...szkoda,że bez doświadczenia na tym stanowisku...ale pan starosta na pewno "pomoże" nowej pani skarbnik...oboje są "bardzo kompetentni"...i znają się na rzeczy....
~ 26-01-2011 20:12
do poprzednika - ten jad który wycieka z twoich ust zaraz spali ci klawiaturę no i widzę żeś bardzo kolego nie zorientowany w sytuacji, bo doświadczenie to nowa ma bo nie raz zastępowała byłą nawet przez wiele miesięcy i jakoś się świat nie zawalił...
~ciekawy 26-01-2011 20:57
Hmmm. Czy to też będzie jad? Dwa pytanka. Czy studia zaoczne to właściwe wykształcenie? Czy obsada tego stanowiska powinna być wyłoniona w drodze konkursu? Coś mi tu śmierdzi
~Miki 26-01-2011 21:31
Wykształcenie ma lepsze od starej a zaoczne to też studia. Ważne, że rozumu ma więcej. Gratuluję
~Tytus 26-01-2011 21:47
do ciekawego - a co zaoczne studia maja tu do rzeczy, acha bo tam tylko same doktory habilitowane i profesory pracują, weź lepiej nie obrażaj rzeszy ludzi, którzy zdobywaja w ten sposób wykształcenie i jeszcze do tego pracują, żeby za nie zapłacić. Najbardziej to mi tu śmierdzi twój wpis - trochę samokrytycyzmu prosze!
~ciekawy 26-01-2011 22:31
Tytusowi odpowiem. Czy sądzisz, że płacąc za studiowanie, zdobywasz wiedzę na wyższym poziomie? Nie. Jest odwrotnie. Ty tą wiedzę kupujesz. A zasad rynku chyba nie muszę Ci wyjaśniać. To po pierwsze. A po drugie, czy uważasz że student zaoczny więcej czasu poświęca na naukę? Też nie. Przecież dwa dni - sobota i niedziela, nie są w stanie zastąpić pięciu dni. Zgodzisz się ze mną? To jeszcze czekam abyś odniósł się do mojej uwagi o konkursie.
~antyciekawy 27-01-2011 8:35
DO CIEKAWEGO. Widzę, że zdobywanie wiedzy (tyt.mgr przed nazwiskiem) miałeś bezpłatnie, nawet Twoi rodzice nie płacili za nie. No cóż masz szczęście. Ja studiowałem zaocznie na prestiżowej uczelni i b.wielu wykładowców ciągle powtarzało:"ci" z dziennego to głąby bo daje im się wszystko pod nos, są nastawieni roszczeniowo i udają że się uczą. Ten z zaocznego ma: prace, dom, rodzinę i jest b.mobilny do zdobycia wiedzy niż "niebieskie ptaszki" utrzymywane przez pracujących
~Ciekawy 27-01-2011 9:33
Do Antyciekawego. Cieszę się, że nie muszę Ci udowadniać że 2 nie równa się pięć. A jeżeli to sam przyznasz, że w ciągu pięciu dni nauki przyswoisz więcej wiedzy niż przez dwa dni. A poza tym, studiując zaocznie nie masz wielu przedmiotów, które służą nie tylko pogłębianiu wiedzy ale ogólnemu rozwojowi intelektualnemu, np. język polski, filozofia na uczelni technicznej. Mój wpis nie służy temu by kogokolwiek obrażać a jedynie temu aby uświadomić, że w rankingu wykształcenia, studia zaoczne zawsze będą niżej cenione od studiów dziennych. Trzeba mieć po prostu tego świadomość i można z tym żyć dalej. P.S. Studiowałem na obydwa sposoby A co z konkursem?
~Stary 27-01-2011 10:54
Do ciekawskich i antyciekawskich.Nie licyctujcie sie kto skończył lepsze studia.Pierw nalezy ukończyć szkołę podstawową.A WY chyba jej nie macie.Ja mam przed wojenną maturę to bardziej wartościowe anizeli Wasze dzisiejsze studia.
~dla dobra powiatu 27-01-2011 11:41
Czas wywalić Etela ze Wspólnoty - cały czas siebie kompromtuje i s... w gniazdo w ktory siedzi.
~Ciekawy 27-01-2011 12:03
Do Starego. Nikt tu się nie licytuje. A propo's. "Przed wojenną" pisze się razem, nie mówiąc już o "pierw". Czyżby początek od pierniak a dalej to skleroza?
~dzieciak 27-01-2011 13:10
ale mina Etela wiele mówi gość ze stołka teraz tylko Radny i to "opozycyjny" we wspólnocie he he.Ale mały napoleon namieszał kolegom ze WS genarał i ma armi nie tak jak Wajs.
~Iga 27-01-2011 14:14
Dzieciak, nie obrażaj Napoleona. Za wysokie progi.
~Waśnia 27-01-2011 14:36
Brawo!Żegnaj żmijo!
~Filo 28-01-2011 7:21
Może i ma ambicje generała, ale z tą armią to gruba przesada. Pracownicy w urzędzie go nie znoszą. Zjadają go kompleksy i pastwi się nad innymi. Niewielki zarówno wzrostem jak i duchem.
~ 28-01-2011 22:16
DO AUTORA 4 WPISU... Widzę,że dyskusja przerodziła się w licytację, jakie studia lepsze - zaoczne czy dziennie, a nie o tym... W każdym razie moim zdaniem osoba zajmująca tak poważne stanowisko powinna wykazać się tylko dyplomem ukończenia studiów - bo to w tym przypadku minimum z minimum, ale przede wszystkim doświadczeniem zdobywanym przez wiele lat na różnych podobnych stanowiskach. Zastępowanie kogoś przez kilka miesięcy ( jeżeli 5 miesięcy to dla Ciebie wiele to niech tak będzie) moim zdaniem nie jest przejawem dużego doświadczenia, tym bardziej, że ktoś musiał ten "bałagan" narobiony przez te kilka miesięcy przez osobę zastępującą posprzątać.... A co do jadu rzekomo wyciekającego z moich ust i palącego moją klawiaturę : mój jad, moja klawiatura i nic ci do tego...
~ 31-01-2011 11:39
haha no i nareszcie:) pora rozwalić ten stary beton układów i dopuścić do głosu młodych:) znam dziewczynę osobiście i wiem że jest sumiennym i solidnym pracownikiem. Zawsze taka była:) Nie wspominając o szkołach i wiedzy. Tak trzymać Eliza:) I wara wszystkim co Cię oczerniają. Niech patrzą na siebie zazdrośnicy
~ 31-01-2011 23:52
jeszcze Worse wywalić i betonu prawie nie będzie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group