Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 933
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pani skarbnik odwołana [aktualizacja z godz. 18.40]

Środa, 26 stycznia 2011, 16:15
Aktualizacja: Czwartek, 27 stycznia 2011, 6:47
Autor: red.
Świdnica: Pani skarbnik odwołana [aktualizacja z godz. 18.40]
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Już po sesji rady powiatu. Na sali byli dziś wszyscy rajcy. W porządku obrad widniało trzynaście uchwał, ale wprowadzono nowe punkty.

Radni mają do podjęcia m.in. uchwały w sprawie zamiaru likwidacji trzech placówek: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bystrzycy Górnej, Szkoły Policealnej nr 8 w Świdnicy oraz Liceum Profilowanego w Żarowie, a także odwołania ze stanowiska skarbnika powiatu i powołania na to stanowisko nowej osoby. Pełny porządek obrad w tekście: Starosta kontra skarbnik – podejście drugie.

Relacja z obrad:

18.38
Sesja zakończona. Ostatnim akcentem była propozycja radnego Bolesława Marciniszyna – zamrożenia diet na całą kadencję.

18.20
Radni rozmawiają o wczorajszej decyzji NFZ odnośnie włączenia Świebodzic do konkursu z Wałbrzychem w sprawie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (więcej na ten temat: tutaj).

18.00
Nowym skarbnikiem została Eliza Stawarz – 18 głosów za, 10 przeciw.

17.57
Jadwiga Juszczyk-Wolfram została odwołana z funkcji skarbnika. Za głosowało 15 radnych, przeciw 10, a wstrzymało się 3 rajców.

Zapiski z dyskusji przed głosowaniem:
- Uchwała ta dotyczy odwołania z funkcji, a nie zwolnienia z pracy – podkreślił starosta Zygmunt Worsa.
- Jaka była ocena pracy pani skarbnik? I kiedy była ostatnio wystawiona? Czy pan starosta w ostatnim czasie przyznał nagrodę pani skarbnik? I czy pani skarbnik została poinformowana o dzisiejszej sesji? - pytał radny Roman Etel.
Radny Ryszard Kuc pytał z kolei o powody chęci odwołania Jadwigi Juszczyk-Wolfram z funkcji skarbnika.
- Pani skarbnik jest w okresie ochronnym, dlatego nie zostanie zwolniona z pracy – powiedział starosta Worsa i stwierdził, że jest umowa gentelmeńska między nim a panią skarbnik o tym, aby nie ujawniać powodów. Nagród sobie nie przypominał. Roman Etel stwierdził, że starosta nagrodził panią skarbnik najwyższą nagrodą w 2009 r.

17.50
Zmiany w regulaminie przyjęte, przed nami odwołanie ze stanowiska Skarbnika Powiatu Świdnickiego.

17.45
Uchwały o zamiarze likwidacji szkół zostały podjęte, przyjęto też uchwałę w sprawie przystąpienia do realizacji projektu „Wsparcie indywidualizacji nauki w klasach I-III szkół podstawowych Powiatu Świdnickiego” numer POKL.09.01.02-02-106/10. Za chwilę radni będą głosować zmiany Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Świdnicy

17.35
Dwie wcześniejsze uchwały zostały podjęte, teraz dyrektor wydziału oświaty Stanisław Szelewa mówi o przyczynach zamiaru likwidacji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bystrzycy Górnej, Szkoły Policealnej nr 8 w Świdnicy oraz Liceum Profilowanego w Żarowie.

17.30
Wicestarosta Alicja Synowska referuje projekt uchwał w sprawie ustalenia warunków częściowego lub całkowitego zwalniania rodziców biologicznych, osób pełnoletnich, opiekunów prawnych lub kuratorów, w przypadku gdy dysponują dochodami dziecka, z opłat za pobyt dziecka lub osoby pełnoletniej w placówce opiekuńczo- wychowawczej oraz w sprawie ustalenia warunków częściowego lub całkowitego zwalniania rodziców biologicznych za pobyt dziecka lub osoby pełnoletniej w rodzinie zastępczej.

17.22
Przegłosowano uchwałę w sprawie zmiany budżetu powiatu na 2011 rok, a także uchwałę w sprawie powołania doraźnej komisji statutowej oraz w sprawie odwołania i powołania nowej rady społecznej SP ZOZ Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy. O zmianach w statucie SP ZOZ mówi dyrektor Latawca – doktor Jacek Domejko.

17.02
Obrady wznowione po przerwie.

16.10
Jesteśmy w punkcie „Interpelacje i zapytania radnych”. Wcześniej starosta Zygmunt Worsa zreferował dwa sprawozdania – z działalności komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego za 2010 rok oraz z działalności zarządu powiatu w okresie od poprzedniej sesji.

Komisja bezpieczeństwa w 2010 roku pracowała w pełnym składzie tylko dwa razy – 1 czerwca i 7 października. W czerwcu komisja omówiła przygotowanie infrastruktury hydrotechnicznej i przygotowanie służb w razie powodzi. W październiku natomiast tematem posiedzenia było bezpieczeństwo na drogach powiatu świdnickiego.

15.05
Sesja rozpoczęta. Do porządku obrad dopisano uchwałę w sprawie zmiany budżetu powiatu na 2011 rok (przesunięcie wydatków w pomocy społecznej).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group