Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1096
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Park już posprzątany

Wtorek, 13 czerwca 2023, 13:46
Autor: red
REGION: Park już posprzątany
Fot. UM Świebodzice
Czwarta edycja akcji społecznej pn. SprzatnijMy Park Książański odbyła się w sobotę (10 czerwca) pod patronatem Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgi i Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja, zorganizowana przez Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych.

Choć zauważalne jest znacznie zmniejszone zaśmiecenie dróg i ścieżek Książańskiego Parku Krajobrazowego, jednak nadal można znaleźć sporo butelek szklanych, plastikowych, metalowych puszek i foliowych opakowań, a także natknąć się na gniazda śmieci.

Pomimo trwającego długiego weekendu frekwencja tego dnia dopisała, a pogoda była idealna.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, przedstawiciele: Klubu Senior +, Klubu Senior + II na czele z Kierownik Agatą Koperską oraz opiekunem Adamem Fijałkowskim, przedstawiciele stowarzyszenia Senior Aktywny Obywatel, Środowiskowego Domu Samopomocy w Świebodzicach, a także mieszkańcy Świebodzic i Wałbrzycha, wolontariusze z miast ościennych.

Każdy uczestnik akcji został zaopatrzony w potrzebne akcesoria, i tradycyjnie ekologicznym plecakiem, jako upominkiem. WPWiK Wałbrzych zapewniły wodę pitną z cytryną i pomarańczą i każdy uczestnik mógł nią napełnić butelkę lub bidon.

Świebodzicka grupa na czele z przewodnikiem w doskonałych humorach sprzątała trasę „Dolina Różaneczników”. Okazało się, że faktycznie śmieci jest zdecydowanie mniej, ale nadal nie każdy potrafi zachować się we właściwy sposób.

Tradycyjnie już, na zakończenie dla uczestników akcji w Amfiteatrze przy Zamku Książ odbył się poczęstunek, ognisko, gry i zabawy, a także loteria z nagrodami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group