Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1194
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Park otwarty

Środa, 2 czerwca 2021, 7:47
Autor: red
Świebodzice: Park otwarty
Fot. UM Świebodzice
31 maja (poniedziałek) w przeddzień Dnia Dziecka dokonano odbioru technicznego oraz otwarcia Parku Osiedlowego w Świebodzicach zlokalizowanego przy ul. Dąbrówki/Pileckiego.

Park Osiedlowy to jedno z dwunastu zadań zrealizowanych w ramach inwestycji unijnej pn. Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie odnowienie terenów zieleni dla poprawy jakości życia mieszańców.
W odbiorze technicznym Parku uczestniczyli: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Sekretarz Miasta Sabina Cebula, Przedstawiciele Konsorcjum Firm Dariusz Stańczyk Stadar, Grzegorz Szmidla Ogrody i inspektorzy nadzoru budowlanego z firmy Inwest-Projekt Sp. z o.o. oraz pracownicy Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

O godz. 11:00 Burmistrz Miasta Paweł Ozga dokonał otwarcia Parku Osiedlowego wraz z dziećmi z Przedszkola nr 2 i przedstawicielami wykonawcy przecinając symboliczną wstążkę.

Przedszkolaki korzystając z uroków słonecznej pogody beztrosko skakały na trampolinie, bocianim gnieździe, wspinały się po drabinkach, a tuż obok świebodzickie seniorki korzystały z uroków siłowni. Dzieciom towarzyszyła dyrektor Przedszkola nr 2 Alicja Mokrzyńska oraz wychowawcy. Burmistrz Miasta wraz z Zastępcą i Sekretarz Miasta rozdawali przedszkolakom kolorowe balony i słodkości, życząc pięknego Dnia Dziecka.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 800 tys. zł, a dofinansowanie środkami unijnymi wyniosło ponad 180 tys. zł. Na powierzchni prawie 400 m 2 urządzono nowy teren zieleni o charakterze parkowym, nie zapominając jednocześnie o aranżacji placów rekreacyjnych dla użytkowników w rożnych grupach wiekowych i tak dla starszych jest siłownia zewnętrzna, a dla najmłodszych plac zbaw.

Na terenie nowego Parku wprowadzono wiele gatunków drzew, krzewów i traw oraz form roślinnych sprzyjających retencji wodnej w trzech ogrodach deszczowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group