Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1207
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stanowice: Pasje i hobby

Piątek, 16 października 2020, 11:11
Autor: red
Stanowice: Pasje i hobby
Fot. UM Strzegom
XX i XXI w. to czas niezwykle szybkiego rozwoju technologicznego. Zewsząd otaczają nas nowinki techniczne, urządzenia komputerowe, coraz to nowsze telefony komórkowe, sprzęt codziennego użytku, gry, a nawet samochody elektryczne. Od wielu lat zaobserwować możemy, jak młodzież, dzieci, ale także dorośli pochłonięci są korzystaniem z tych rzeczy, często nawet kosztem relacji rodzinnych, wspólnie spędzonego czasu i wzajemnej izolacji.

Te stereotypy łamią uczniowie kl. 4 PSP w Stanowicach, którzy na ostatnich lekcjach języka polskiego prezentowali swoje zainteresowania, pokazując w ten sposób, że żyjąc w świecie nowinek technologicznych, nie zapominają o własnym rozwoju, mają pasje, poznają w ten sposób nowych ludzi, zawody, nabywają nowe umiejętności, spędzają czas z innymi ludźmi.
Matylda opowiadała o swojej pasji, którą jest jazda konna. Wprowadziła nas w świat życia koni, opieki nad nimi i wyposażyła w wiele ważnych informacji niezbędnych przy pracy i podczas jazdy konnej. Pokazała kilka niezbędnych rzeczy potrzebnych przy opiece nad tymi pięknymi zwierzętami.

Hania opowiadała o umiejętnościach i sposobach robienia własnej biżuterii, a dokładnie bransoletek. Mówiła o początkach swojej pasji, uczyła nas, jak robić te piękne ozdoby.

Paulina wspominała o początkach jej przygody z TEAKWON-DO. Mówiła o tym, jak przebiega trening, ćwiczenia i czym jest ta sztuka walki. Pokazała swoje medale i z rumieńcami na twarzy wspominała udział w zawodach. Uczyła nas, jak zawiązać pas, jak liczyć do dziesięciu po koreańsku.

Dawid opowiadał o tym, że w czasie wolnym lubi wspólnie z tatą grać w różnego rodzaju gry, pamiętając o tym, by wtedy zachować zasady higieny umysłu.

Zosia najbardziej lubi fotografować to, co znajduje się w około niej. Mówiła nam, od kiedy lubi to zajęcie, co fotografuje najczęściej i o czym marzy.

Bartek próbował zarazić nas pasją do jazdy rowerem w terenie ekstremalnym. Opowiadał kto, kiedy i jak zasiał w nim miłość do tego sportu, jaki sprzęt trzeba mieć, by bezpiecznie uprawiać tą dyscyplinę sportową oraz gdzie najlepiej w okolicy rozpocząć przygodę z rowerem terenowym.

Zuzia podziela pasję Matyldy. Opowiadając nam o swojej pasji, uzupełniła wiadomości swojej koleżanki w zakresie wiedzy o koniach. Pokazała nam piękne ilustracje wielu ras koni, opowiadając przy tym o cechach każdej z nich. Mieliśmy także możliwość poznać różnego rodzaju rękawiczki do jazdy konnej.

W czasie prezentacji swoich pasji każdy czwartoklasista mówił z przekonaniem, wielkim zaangażowaniem i wypiekami na twarzy. Widać było, że rzeczy o których opowiadają są dla nich ważne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group