Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 911
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika

Czwartek, 21 lutego 2013, 14:17
Aktualizacja: 14:18
Autor: red.
Świdnica: Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika
Fot. użyczone
21 lutego odbyło się w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. Głównym celem uroczystości, którą przygotowała i prowadziła Sabina Wilczyńska, było propagowanie czytelnictwa i zachęcenie najmłodszych do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej.

Apel rozpoczął się od programu artystycznego „Mole w bibliotece”, który przygotowali dla swoich młodszych kolegów uczniowie z klasy 2 b i 2 d. Pierwszoklasiści brali aktywny udział w przedstawieniu; mogli pochwalić się znajomością tytułów i postaci z bajek podczas rozwiązywania literackich zagadek. Po takim sprawdzianie „Wróżka Książek” nie miała już żadnych zastrzeżeń i odebrała uroczyste przyrzeczenie od najmłodszych uczniów oraz dokonała pasowania ich na czytelników szkolnej biblioteki.

Na zakończenie zabrała głos dyrektor szkoły Violetta Skibicka zachęcając uczniów do częstych odwiedzin w bibliotece, czytania i poszanowania książek. Następnie pierwszoklasiści odwiedzili bibliotekę, gdzie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych i regulaminem biblioteki. Dzieci doskonale poradziły sobie także z tematyką poszanowania zbiorów; potrafiły opowiedzieć o prośbach i życzeniach książki. Po tym mogli już samodzielnie wybrać i wypożyczyć pierwszą książkę w bibliotece szkolnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group