Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 905
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika biblioteki szkolnej

Czwartek, 13 lutego 2014, 12:08
Aktualizacja: 12:09
Autor: red.
Świdnica: Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika biblioteki szkolnej
Fot. użyczone
12 lutego odbyło się w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości, którą opracowała i prowadziła pani Sabina Wilczyńska, było wyrabianie szacunku do książki, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz zachęcenie najmłodszych do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej.

Apel rozpoczął się od programu artystycznego, który przygotowali dla swoich młodszych kolegów uczniowie z Koła teatralnego i Koła wokalnego. Dzięki ich inscenizacji uczniowie przypomnieli sobie w jaki sposób należy obchodzić się z książką i jak o nią dbać. Pierwszoklasiści mogli także brać aktywny udział w przedstawieniu i pochwalić się znajomością bajkowych postaci, podczas rozwiązywania literackich zagadek. Po takim sprawdzianie „Królowa Książek" nie miała już żadnych zastrzeżeń i odebrała uroczyste ślubowanie od najmłodszych uczniów oraz dokonała pasowania ich na czytelników szkolnej biblioteki.

Na zakończenie zabrała głos wicedyrektor Monika Eszwowicz zachęcając uczniów do częstych odwiedzin w bibliotece, czytania i poszanowania książek. Następnie pierwszoklasiści odwiedzili bibliotekę, gdzie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych i regulaminem biblioteki. Dzieci doskonale poradziły sobie także z tematyką poszanowania zbiorów; potrafiły opowiedzieć o prośbach i życzeniach książki. Po tym mogły już samodzielnie wybrać i wypożyczyć pierwszą książkę w bibliotece szkolnej, co było dla nich niesamowitym przeżyciem.

(SP 6)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group