Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 994
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Górna: Patriotycznie i podniośle

Niedziela, 28 października 2018, 7:15
Autor: red
Lutomia Górna: Patriotycznie i podniośle
Fot. Gmina Świdnica
W świetlicy w Lutomi Górnej odbyła się XIX edycja Gminnego Przeglądu Muzycznego Młodych Artystów „Wysypisko”.

Było to kolejne spotkanie muzyczne, organizatorem którego była Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

Celem, który przyświeca od początku istnienia festiwalu, czyli od 1999 roku, jest poszukiwanie i promowanie młodych talentów ukrywających się w murach gminnych szkół. Ideą konkursu jest, by był to przegląd bez barier, oparty na wspólnym muzykowaniu i obcowaniu z muzyką formie zabawy. Głównym pomysłodawcą tej cyklicznej imprezy jest Dariusz Jaros- muzyk i instruktor, ale w realizację festiwalowego przedsięwzięcia włączyli się wszyscy nauczyciele Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej. Tegoroczne hasło przewodnie koncertu brzmiało: „Powrócisz Tu!” i nawiązywało do gminnych obchodów 100- lecia odzyskania niepodległości. Można było więc usłyszeć – przy „żywym” akompaniamencie zespołu „Big Band” takie kompozycje jak: „Warszawo ma”, „ Szara piechota”,

„Maki” i inne. W konkursie udział wzięły wszystkie zespoły z terenu naszej gminy, które wystąpiły dwóch kategoriach: „młodszej”- szkoły podstawowej: klasy IV-VI oraz „starszej”: klasy VII-VIII oraz III-e klasy gimnazjalne. W pierwszej kategorii najlepsza okazała się Klaudia Kutyba ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej, II miejsce zajęła Hanna Leśniewska z Szkoły Podstawowej w Pszennie, III miejsce przypadło Martynie Stamborskiej ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie. Wyróżniono również zespół „Ich czworo” ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym oraz Antoninę Gawrońską ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej.

W kategorii „starszej” I miejsce przypadło Róży Madej ze Szkoły Podstawowej w Pszennie, II miejsce Angelice Ślęzak ze Szkoły Podstawowej w Grodziszczu, a III miejsce „wyśpiewał” zespół „Lutonutki” ze Szkoły Podstawowej. Oceniający docenili także talent Marii Kajewskiej z Mokrzeszowa oraz „Zespół wokalny” z Witoszowa Dolnego. Wszyscy uczestnicy wyjechali z nagrodami i upominkami, ale przede wszystkim zdobyli nowe doświadczenia muzyczne. Organizatorzy dziękują serdecznie sponsorom: wójt gminie Świdnica - TeresIE Mazurek oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu, a także radnym: Lucynie Mroczek, Ryszardowi Gawronowi, Piotrowi Błaszko, sołtys wsi Lutomi Dolna- Pani Izabeli Szmigiel oraz Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej.

Jury w składzie konkursu: Tadeusz Szarwaryn- przewodniczący, Teresa Kmera i Jakub Curyl wysoko oceniło wszystkie prezentacje, podkreślając muzykalność i duże obycie sceniczne młodych wokalistów.
- Tegoroczna edycja była inna od poprzednich, bo skupiliśmy się na przypomnieniu najważniejszych pieśni patriotycznych, ale również wspaniała i zaskakująca, bo poziom prezentacji z roku na rok rośnie. To świadczy, że umiejętności dzieci są coraz większe, a to wszystkich cieszy- podsumowała przegląd Teresa Mazurek wójt gminy Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group