Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 943
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Patriotycznie i sportowo na 11 listopada

Piątek, 4 listopada 2016, 15:00
Aktualizacja: 15:02
Autor: red
Świebodzice: Patriotycznie i sportowo na 11 listopada
Fot. UM Świebodzice
Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt narodowych. Obchody tego wydarzenia w naszym mieście będą miały zróżnicowany charakter, ale dzięki temu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Do udziału w uroczystościach zaprasza Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz.

OSiR Świebodzice Sp. z o.o. oraz Urząd Miejski już po raz piąty z okazji 11 listopada organizują sportowe wydarzenia dla całych rodzin.

O godz. 10:00 wystartuje V Bieg Niepodległości oraz IV Marsz Niepodległości Nordic Walking.
Trasa imprezy poprowadzona zostanie tradycyjnie ulicami Osiedla Piastowskiego oraz polnymi drogami wokół niego. Start sprzed hali OSiR Świebodzice Sp. z o.o.

Tak jak w latach ubiegłych dla uczestników marszobiegu będą zapewnione dodatkowe atrakcje: śpiewanie pieśni patriotycznych z harcerzami ze Szczepu IMAGO im. Batalionu Zośka, rozgrzewka z instruktorem kulturystyki siłowni OSiR Świebodzice Sp. z o.o., dla najmłodszych biało-czerwone chorągiewki oraz malowanie buzi w patriotycznych barwach. Na mecie będzie czekał rozgrzewający żurek i herbata z sokiem dla wszystkich uczestników.

Osobom, które wolą pływać, proponujemy uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości na basenie. Każdy, kto w tym dniu przepłynie 11 basenów (w obie strony – łącznie 550 m) będzie miał prawo otrzymać zwrot 50 % kosztów za pobyt w Wodnym Centrum Rekreacji.

Śmiałek, który zdoła przepłynąć prawie 39 basenów (1918 m) otrzyma karnet na 10 jednogodzinnych wstępów do Wodnego Centrum Rekreacji. Z oferty będzie można skorzystać w dniu Święta Niepodległości tj. 11.11.2016 r. od godziny 14:00 do 18:00.

Uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny odprawiona zostanie o godz. 13:00 w kościele pw. Św. Mikołaja. Wezmą w niej udział władze naszego miasta, duchowieństwo, poczty sztandarowe. Po mszy odbędzie się krótka uroczystość pod tablicą upamiętniająca Marszałka Józefa Piłsudskiego – wieńce i znicze złożą m. in. Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, radni, organizacje.

Parafia pw. Św. Mikołaja zaprasza tego dnia ponownie o godz. 18:45 - na recital muzyczny połączony ze wspólnym śpiewaniem pod hasłem „Patriotyzm w słowie i śpiewie”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group